Noah Hawley je pisatelj, skladatelj in scenarist. Sodeloval je pri seriji Kosti in filmu Alibi. Na novo si je izmislil in ustvaril Fargo, serija je leta 2014 dobila emmyja. Trenutno poteka produkcija tretje sezone. Noah je za scenarij priredil svoj zadnji roman, Before the Fall. Je pa tudi ustvarjalec in izvršni producent serije Legion, ki že dobiva drugo sezono.

Režiser uspešne serije na FOXu pove, da se je v drugi s sezoni poglobil v množično psihologijo in v to, da je lahko duševna bolezen tudi družabna. In če ste se spraševali - Dan nima shizofrenije ampak posebne sposobnosti (vsaj Noah tako razlaga njegov lik). Veliko se bo dogajalo okrog ljubezni z Rachel (Syd Keller) ter njegove izkušnje z Faroukom (Navid Negahban). Serija je scensko  umeščena v čas, ki je naravnost izvrsten prikaz »čudaškosti« - to so 70. leta. Kot iz filma Terencea Stampa iz leta 1964. V prvi sezoni smo spremljali dogajanje v Vancouvru in tamkajšnja pokrajina je bila tisto, kar smo videli na začetku serije. Letos bodo snemali v Los Angelesu.

Glede na to, da smo v zadnjih letih priča številnim umsko zahtevnim serijam, ki temeljijo na stripih, se mnogi sprašujejo tudi ali je televizija boljši medij za stripe, kot papir? Noah pravi, da on preprosto ustvarja vsebino, ki je kvalitetna in je všeč njemu. Masovno »všečkanje« mu ni blizu. Zato tudi ni presenečenje, da mu je všeč “Thor” in “Wonder Woman”: »Pri stripih, znanstveni fantastiki in fantazijskih žanrih so me vedno pritegnili občutek čudenja, domišljija in ustvarjalnost, dejstvo, da nisi priklenjen na dejanski svet.  Da so dogodki in kraji, kamor lahko greš, fantazijski in navdihujoči. To se mi je zdelo bolj zanimivo kot nekaj, kar se vrti okrog zgodbe. Menim, da je televizija medij, kjer bolj pridejo do izraza liki. Poleg tega imaš na televiziji osem, deset ur časa, da poveš zgodbo, kar pomeni, da jo lahko poveš drugače.«

Michael je bil scenograf, ki je poskrbel za nepozabni »izgled« Hanibala, zdaj tudi za Legion. V seriji so prizemljeni kot fantazijski elementi in včasih je to najtežje doseči: »Ničesar v tej seriji ni tam zato, ker je kul ali videti zanimivo, kar pomeni, da mora biti tam zato, da pove zgodbo.« pove Noah. Vse skupaj pa nebi šlo brez pravega igralca – Davida: »Bistveno je, da imate nekoga, ki upa, saj bodo gledalci zelo dolgo vztrajali z junakom, če menijo, da obstaja upanje, in če imajo občutek, da si ta oseba prizadeva kaj doseči. Kar je Dan dosegel, poleg vsega drugega, je, da navijate zanj. Vidite, s čim vsem se spopada. Ko sreča lik Rachel Keller, vidi izhod, tudi ko spozna, da mu najbrž ni pomoči.« in očitno je odličen tudi v romantičnih vlogah.«