Malo pred 14. uro se je začel “boj” med ekipami trojic, kdo se bo sploh lahko pomeril na turnirju - že v samem začetku tedna so se namreč na spletni strani www.mega3ce.com napolnila prav vsa prijavna mesta v kategoriji nad 16 let in zaradi velikega zanimanja je bila omejitev števila ekip povišali na 32. Tako so bile tiste ekipe, ki se niso pravočasno prijavile prav vesele, če se kakšnavnaprej prijavljena ekipa ni pojavila in so lahko zasedli njihovo mesto.

Žrebanje skupin v katerih se je pomerilo 32 moških ekip nad 16 let, 13 moških ekip do 16 let in dve ženski ekipi je opravil znani kamniški odbojkaš Gašper Ribič. Tako se je začelo tekmovanje pod štirimi koši, kjer se je tokrat zvrstilo kar 47 ekip.

Finalna tekmovanja so se dogajala v prav posebnem vzdušju, saj so se najboljši pomerili že ko je padla tema, in so se teme odvijale pod žarometi. V absolutni kategoriji (igralci nad 16 let) se je najbolj izkazala ekip ŠKK 2, ki so jo sestavljali fantje v vijolčičastih dresih Dalibor Crnoja, Uroš Pušnik, Grega Kajnih in Franci Hočevar, ki so za nagrado prejeli 12.000 sit, 4 cd-je v Besedi je Moč (Murat&Jose / T3S Muzik-Multimedia), striženje pri Mič stylingu na Poljanski v Ljubljani, paket izdelkov Garnier ter RBK bon v vrednosti 20.000 sit. Drugi so bili Zviti glež'nčki, ki so se glede na svoje ime prav dobro odrezali, na tretje mesto pa se je uvrstila ekipa Zelene moste.

V kategoriji do 16 let so zmagali Mrge (Nace Matičič, Anže Železnik in Uroš Podgoršek), drugi so bili Rainmakers-i tretji pa Zeljoti. Zopet sta se prijavlil le dve ženski ekipi, ki sta se dobro odrezali v tekmovanju s fanti do 16 let, potem pa so se pomerile še v samostojnem finalu, v katerem so zmagale Šentjurske mačke (Tjaša Vraničar, Tjaša Mlakar, Karmen Voga in Lili Lejlah), z njimi pa so se dobro borile Fair play.

Zopet je bilo veliko zanimanja za tekmovanje v metanju trojk, ki ga nagrajuje Garnier, prijavilo se je namreč 56 tekmovalcev, čeprav smo skušali število omejiti pri 50-ih. V napetem finalu, ki se je dogajalo že pod sojem žarometov, se je za najbolj natančnega izkazal Luka Rozman, na drugem mestu se je po izenačenem prvem krogu znašel Žiga Repanšek, na tretjem pa Grega Polhe.

Odmore med tekmovanji je tokrat popestrila plesna skupina iz Ljubljane, že omenjeni padalci, ki so se spustili iz Starega gradu, na samem koncu turnirja pa je velik aplavz požel Elder Omerčič (znan tudi kot dr. Pingvin) iz Zavoda za invalidno mladino, ki je zadel koš in dobil za nagrado majico Mega3ce Garnier. Sicer pa so se tudi ostali mladi iz ZUIM-a ves dan dobro zabavali v krogu vrstnikov.

Med ekipami nad 16 let sta se ponovno pomerila tudi Murat&Jose v trojici Naši, ki je bila tokrat zaradi bolezni enega člana ekipe (back vokalista Semota) nekoliko okrnjena - kljub temu je prav ekipa Naši okoli igrišča privabila največ navijačev, fantje pa so na koncu morali priznati premoč močnejših. Po podelitvi nagrad sta priljubljena glasbenika s kratkim nastopom navdušila številčno publiko in spravila vse v miganje celotno igrišče.