Festival Brežice, katerega osnovna programska usmeritev je stara glasba ali bolje klasična glasba, izvajana na način, kot si je zamislil skladatelj, z avtentičnimi instrumenti in z upoštevanjem avtentične izvajalske prakse, tudi v novem letu vztraja pri najvišji kvaliteti. Izpeljava kakovostnega festivala, njegov obstoj in uspešen razvoj so odvisni predvsem od tega, da pravočasno najde zadostno število poslovnih partnerjev (subvencije, sponzorstva, donacije). Ker je organizator zasebni zavod, je Festival Brežice še toliko bolj podvržen tržnim zakonitostim kot javni zavodi, še sploh, ker je nacionalna kulturna politika še vedno in kljub naporom Ministrstva za kulturo izjemno okostenela.

Projekt je bil v letu 2002 vreden 130.405.194,16 slovenskih tolarjev, od tega je 15,34 odstotkov financiralo Ministrstvo za kulturo, 11,88 odstotokov Občine, 2,24 odstotkov druge subvencije, sponzorji 55,59 odstotkov, lastna sredstva 9,22 odstotkov, vstopnice in kotizacija 1,91 odstotkov ter drugi prihodki 3,82 odstotkov.

V letu 2002 se je zvrstilo 43 različnih dogodkov: 10 Osrednjih koncertov, 18 koncertov Študentskega festivala, 11 dogodkov Izobraževalnega dela, in 4 Drugi dogodki na 15 lokacijah (od tega enajstih historičnih) v 7 slovenskih občinah. Na Osrednjih koncertih in koncertih Študentskega festivala, pri vodenju Mednarodnih mojstrskih tečajev ter Glasbenih počitnic z Gallus Consortom je sodelovalo 110 umetnikov iz 14 držav. Skupaj je bilo pri Osrednjih koncertih in Študentskem festivalu zabeleženih 3423 obiskovalcev. Program osrednjih koncertov je obsegal dela od 12. stoletja (gregorjanski koral / Trigon, kot datum je vzeta letnica 1163 iz ansamblovega komentarja) do konca 18. stoletja (Luigi Boccherini, prva verzija Stabat Mater 1781 / Ensemble 415). Izvajani slovenski skladatelji, oziroma skladatelji s področja Slovenije pa so bili: Jaka Pucihar (Trio Mefisto), Maja Osojnik (Maja Osojnik), Janez Krstnik Dolar (Musica Florea) in Isaac Posch (QuintEssential & Faye Newton). Ob koncertih so bili organizirani Mednarodni mojstrski tečaji z najuglednejšimi mednarodno uveljavljenimi pedagogi, kar omogoča slovenskim študentom najvišjo kvaliteto pouka. Za širše populacije pa so bili organizirani glasbeni tečaji pod imenom Glasbene počitnice.

Festival Brežice v sezoni 2003 ostaja pri štirih že izoblikovanih sklopih - Osrednji koncerti, Evromreža (Novo ime dosedanjega Študentskega festivala, saj je bilo dosedanje imenovanje preozko. Festival Brežice z mednarodno izmenjavo tujih študentov z našimi znotraj Evromreže aktivno podpora naše in tuje mlade talente), Mednarodni mojstrski tečaji in Drugi dogodki - ki potekajo na prostorih, ki zaznamujejo slovensko kulturno dediščino. Program Festivala Brežice tudi letos sledi najvišji umetniški kvaliteti, pozicionira Slovenijo mednarodno ter daje posebno pozornost skladateljem s področja Slovenije, tudi z novim projektom Gallus. Na Festival Brežice 2003 prihajajo umetniki iz štirinajstih dežel, sodelujejo pa tudi umetniki iz držav, katere predstavniki podpirajo Festival Brežice: Nizozemska (l'Archibudelli), Češka (Alpenoper Arosa) in Francija (Fons Musicae).

V letu 2003 je partnerica Evropska Unija. Nanjo so vezani trije koncerti, oziroma koncertne povezave umetnikov iz različnih držav Unije: European Union Baroque Orchestra, Projekt Gallus in Koncert profesorjev Mednarodnih mojstrskih tečajev.

Med 18. junijem in 17. avgustom 2003 je za zdaj predvidenih 39 dogodkov na 13 lokacijah. Na otvoritvenem koncertu bo nastopil European Union Baroque Orchestra, med drugim pa predvsem velja omeniti Debut Junger Sänger iz Avstrije (sopranistka in tenorist), ter projekt Gallus, 24 članski vokalni ansambel, kvartet pozavn, kvartet kornetov in kvartet viol da gamba, ki bodo izbrani na podlagi avdicij v februarju 2003 v Ljubljani, na Dunaju, v Budimpešti, Barceloni, Bologni in Amsterdamu.