Šesti koncert mednarodnega glasbenega cikla bosta zaznamovala mlada slovenska virtuoza. Pozavnista Tineta Bizajla in trobentača Leona Pokeržnika  je moč zaslediti tako na priznanih tekmovanjih kot tudi na koncertnih odrih. Svoje znanje sta poglabljala na številnih mojstrskih tečajih in se izobraževala tako doma kot tudi v tujini. Tine Bizajl je prejel najvišje nagrade na priznanih tekmovanjih TEMSIG in Svirél. Leon Pokeržnik pa trenutno opravlja že drugi magistrski študij na glasbeni akademiji v Ljubljani.

Tine Bizajl je glasbeno pot začel na Glasbeni šoli v Piranu v razredu Mirka Orlača, nadaljeval na koprski gimnaziji pri Albertu Kolblu in Andražu Cenciču, od leta 2015 študira na Visoki šoli za glasbo, gledališče in medije v Hannovru pri Jonasu Bylundu in Tomerju Maschkowskem. Svoje znanje je poglabljal na mojstrskih tečajih pri priznanih pozavnistih, kot so Lars Karlin, Michael Steinkühler, Jesper Juul, Sven-Erik Eriksson, Antonello Mazzucco, Michaek Massong, Dušan Kranjc. Na državnem tekmovanju TEMSIG je prejel srebrno nagrado (2008) in dvakrat zlato (2011, 2014), leta 2017 je bil prvonagrajenec kategorije III.a. Na mednarodnem tekmovanju Svirel je prejel bronasto priznanje (2010), srebrno (2013) in dvakrat zlato (2009, 2017); na mednarodnem tekmovanju Davorin Jenko v Beogradu je leta 2013 osvojil zlato plaketo in drugo nagrado. V letu 2017 je igral v orkestru Junge Norddeutsche Philharmonie ter v projektnem akademskem orkestru v sodelovanju z Akademijo Sibelius iz Helsinkov.

Tine Bizajl se bo predstavil z deli S. Šulka, E. Crespa, D. Bourgeoisa, A. K. Lebedeva. Na klavirju ga bo spremljala Mateja Hladnik.

Leon Pokeržnik je svojo glasbeno pot začrtal s pomočjo Dušana Remšaka, pri katerem je opravil nižjo ter srednjo glasbeno šolo v Mariboru. Leta 2015 je diplomiral na Akademiji za glasbo v Ljubljani v razredu Antona Grčarja, leta 2017 pa še na Kraljevi akademiji za glasbo v Aarhusu na Danskem v razredu Kristiana Steenstrupa. Franc Kosem je mentor, ki poglablja Leonovo znanje že vso akademsko pot in v razredu katerega trenutno opravlja drugi magistrski študij na glasbeni akademiji v Ljubljani. Leona je mogoče zaslediti na odrih tekmovanj in na koncertih domačih in tujih orkestrov, s katerimi redno sodeluje.

Leon Pokeržnik bo izvedel skladbi K. Pilssa in J. Françaixa ob spremljavi pianistke Nike Tkalec.

Koncert bo na sporedu v četrtek, 11. januarja, ob 19.30 v Viteški dvorani Križank. Vstop na koncert je prost.

25. Mladi virtuozi se bodo končali 5. aprila 2018. Do takrat bodo nastopili:
25. 1.: Pavle Krstić, klavir; Petar Pejčić, violončelo
15. 2.: Maja Horvat, violina, in Ema Grčman, violončelo; Daniel Šimek, harmonika
22. 2.: Maja Vrbnjak, kitara; Niko Mir, baspozavna; Đina Perazić, klavir
8. 3.: Bartosz Skłodowski, klavir; Blaž Starc, saksofon; Fada Azzeh, klavir
15. 3.: Jani Leban, tolkala; Petar Kšenek, rog; Petar Pleša, klavir
29. 3.: Matej Kravcar, trobenta; Ines Nedelkovska, klavir
5. 4.: Noves Arts Quintet, Arcarnau Trio, Poulenc Sekstet

www.ljubljanafestival.si