Kot je dejal uvodoma direktor marketinga pri Olimpijskem komiteju Slovenije Damjan Pintar, ima Slovenija velike in še neizkoriščene možnosti pri turistični ponudbi zdravega življenja v povezavi s športom. Po uradnih podatkih samo iz Nemčije vsako leto potuje 30 milijonov turistov na posamezne športne prireditve in dogodke. In kam potujejo? Po vsem svetu, le v Slovenijo jih ne pride niti en odstotek. Pač pa so se kot športne destinacije že uveljavile druge tranzicijske države, denimo Poljska, Madžarska in Češka. Prav na tem področju pa se Sloveniji, po mnenju Damjana Pintarja, odpira tržna niša. Slovenija bi lahko sprejela tuje športnike, ki bi hodili k nam trenirat, v slovenskih zdraviliščih pa bi se lahko pripravljali na nove sezone. Prav slovenska zdravilišča so v tej ponudbi napravila največji korak naprej, saj ponujajo primerne sprostitvene in zdravstvene programe ter strokovno osebje za njihovo izvajanje. Tudi rehabilitacija po operacijah je področje, kjer slovenska zdravilišča še niso izrabila vseh svojih možnosti.

Na posvetu so o konkretni ponudbi slovenskih zdravilišč spregovorili še Rudi Rumbak iz Skupnosti slovenskih zdravilišč, Janez Matoh iz Olimpijskega komiteja Slovenije, Roman Matek in Janez Češnovar iz Zdravilišča Laško ter dr. Tomislav Majič iz Šmarjeških toplic.

Sicer pa se na sejmu Alpe - Adria s konkretno ponudbo predstavljajo skoraj vsa slovenska zdravilišča tako posamič kot v sklopu predstavitev posamičnih občin in lokalnih turističnih organizacij ter agencij.