Adria Airways bo 26. aprila omogočila polete do še ene privlačne evropske destinacije. Ljubljansko letališče bo povezala z glavnim mestom nemške zvezne dežele Severno Porenje-Vestfalija, Düsseldorfom. Z napovedano novostjo bo letalski prevoznik svojim potnikom omogočil povezavo z 209 leti tedensko na 24 destinacij.

»Düsseldorf je pomembno gospodarsko središče, je mednarodni poslovni in finančni center, zato je za Adrio Airways odprtje redne letalske linije izrednega pomena. Ponosen sem, da Adria Airways odpira to povezavo in doprinaša h krepitvi poslovnih odnosov med Slovenijo ter Nemčijo,« je ob tej priložnosti dejal direktor družbe dr. Arno Schuster. Potniki bodo v nemško velemesto leteli štirikrat tedensko. Letalske vozovnice pa so že na voljo za nakup.

»Adria Airways želi okrepiti svojo prisotnost na nemškem trgu. Obstoječima povezavama s Frankfurtom in Münchnom v marcu dodajamo še Hamburg, mesec kasneje pa še Düsseldorf. S tako razvejanimi povezavami omogočamo našim potnikom še več možnosti izbire in še bolj priročen način potovanja. Adria Airways s širitvijo povezav utrjuje položaj močnega regionalnega letalskega prevoznika, ki povezuje osrednjo in jugovzhodno Evropo ter omogoča izvrstne povezave z Balkansko regijo,« pa je vzpostavitev nove povezave pozdravil komercialni direktor letalskega prevoznika Christian Schneider.

Adria Airways bo konec marca obstoječim 17 destinacijam dodala še šest novih. Ljubljansko letališče bodo povezali z Bukarešto, Hamburgom, Sofijo, Ženevo, Dubrovnikom in otokom Brač, nadaljevali pa bodo tudi z leti v ukrajinsko prestolnico Kijev.

Adria Airways se ponaša z več kot 55-letnimi izkušnjami v rednem in čarterskem prometu. Slovenijo povezuje s številnimi evropskimi mesti in ponuja zelo dobre povezave v jugovzhodno Evropo. Kot članica združenja Star Alliance omogoča dostop do svetovne mreže poletov v 191 državah. Doma je na Ljubljanskem letališču in na teden opravi več kot 200 rednih poletov. Polete opravlja s tremi letali Airbus A319, šestimi letali Bombardier CRJ900 in tremi letali Bombardier CRJ700ER.