Po skoraj dveh desetletjih Mercatorjevih prizadevanj za nov logistično-distribucijski center, se bo kmalu lahko pričela zadnja faza pred pričetkom gradnje. Mercator zdaj zbira ponudbe za izdelavo projektne dokumentacije, ki bo podlaga za izgradnjo novega LDC Mercator ob Letališki cesti v Ljubljani. Gre za ključno Mercatorjevo investicijo, eno največjih investicij v Sloveniji v zadnjih letih in enega najpomembnejših strateških razvojnih projektov v skoraj 70-letni zgodovini Mercatorja. V razpisu, ki je dostopen na spletnem mestu, so navedena podrobnejša navodila, zahteve in usmeritve.

Mercator je že leta 2016 od Slovenskih železnic za namen izgradnje LDC odkupil zemljišča na lokaciji železniške tovorne postaje Ljubljana-Moste. Oktobra 2018 je bil sprejet  Občinski podroben prostorski načrt z oznako OPPN 412 Železniška tovorna postajal - del, ki je podlaga za izgradnjo Logistično distribucijskega centra Mercator. Zdaj Mercator vabi ponudnike, da v skladu z razpisno dokumentacijo oddajo ponudbo za izdelavo IZP, DGD, PZI in PID načrtov projektne dokumentacije za novogradnjo Logistično distribucijskega centra Mercator ob Letališki cesti v Ljubljani.

Mercator želi z razpisom pridobiti dokumentacijo v čim krajšem času, kar bo tudi kriterij za izbor projektanta. Popolne ponudbe je treba oddati do 15.2.2019.

Nov logistično-distribucijski center predstavlja pomemben korak v modernizaciji Mercatorjevega poslovanja in nadaljnje krepitve njegovih strateških konkurenčnih prednosti. Med osnovami za izvedbo tega zahtevnega projekta pa je proces monetizacije nepremičnin in prodaje poslovno neosnovnega premoženja, katerega drugo fazo je Mercator uspešno izvedel s prodajo 10 trgovskih centrov. Proces še poteka, saj je Mercator še vedno lastnik skoraj 1,3 milijarde evrov vrednih nepremičnin.

Investicija v nov Mercatorjev logistično distribucijski center je ocenjena na okoli 100 milijonov evrov, LDC pa naj bi bil zgrajen v drugi polovici leta 2020. LDC za Mercator pomeni vrsto pozitivnih sprememb, predvsem znižanje stroškov logistike, višjo učinkovitost in profitabilnost, predvsem pa urejenost poslovnih procesov, ki bodo bistveno razbremenili zaposlene v maloprodaji, veleprodaji in logistiki. Nenazadnje to pomeni tudi boljšo storitev za kupce.