Šempeter pri Gorici, 4. september 2018 – Pred začetkom novega študijskega leta je Saop sporočil, da z Ekonomsko fakulteto Univerze v Ljubljani nadgrajuje že več let trajajoče uspešno sodelovanje. Poleg posameznih gostujočih predavanj in izobraževanj na smeri Poslovna informatika bo zdaj Saop sodeloval tudi pri izvajanju praktičnih delavnic z naslovom Razvoj poslovnih spretnosti za magistrske študente, in sicer pri vodenju delavnice Uporaba poslovnega programa Minimax, ki jo organizira Katedra za poslovno informatiko in logistiko. Delavnice bodo del rednega študija študentov, saj se je v izobraževalnem procesu pokazala potreba po večji usmerjenosti v praktično delo.

Podjetja potrebujejo kadre, ki jih lahko hitro in učinkovito vključijo v proces dela. Tega se na Ekonomski fakulteti dobro zavedajo, zato študentom omogočajo tudi izobraževanja in delavnice, ki so usmerjene v prakso in ponujajo konkretna znanja. Izkušnje preteklih let so potrdile, da se s strukturiranimi in z vodenimi izobraževanji s pomočjo zunanjih strokovnjakov nudi študentom še dodatna uporabna praktična znanja. Cilj izobraževalnega sistema je oblikovati učeče in vedoželjne posameznike, ki pridobijo dovolj znanja in praktičnih izkušenj, s katerimi se lahko učinkovito vključijo neposredno v delovni proces. V Saopu spodbujajo radovednost posameznikov, zato s svojim sodelovanjem podpirajo tovrstne pobude. Podjetja namreč vse bolj potrebujejo iznajdljive in samozavestne posameznike.

»Podjetja v današnjem času iščejo zaposlene, ki so se sposobni prilagajati trendom, sodelovati pri razvoju podjetja ter imajo dovolj širine in kritičnega razmišljanja, hkrati pa se lahko hitro vključijo v obstoječe delovne procese. Na smeri Poslovna informatika smo zaznali potrebo po še večji interaktivnosti študentov z uspešnimi gospodarstveniki in po še pogostejšem vključevanju praktičnih vsebin v učni proces. Zato smo k sodelovanju pri izvedbi praktičnih delavnic povabili več uspešnih podjetij, med drugim tudi družbo Saop, s katero že več let uspešno sodelujemo,« je dejal doc. dr. Anton Manfreda s Katedre za poslovno informatiko in logistiko Ekonomske fakultete Univerze v Ljubljani. »Na ta način naši študentje pridobijo dodatna znanja o konkretnih razmerah na trgu, usvojijo podjetniško miselnost, prenesejo pridobljeno znanje na praktične primere ter so tako navsezadnje tudi hitreje zaposljivi.«

Kot je povedala vodja magistrskega študijskega programa Poslovna informatika, prof. dr. Mojca Indihar Štemberger, je zanimanje za študij poslovne informatike na Ekonomski fakulteti, v okviru katerega študenti pridobijo uporabna in sodobna znanja s področja digitalizacije in napredne uporabe informacijske tehnologije v poslovanju, veliko tako med domačimi kot tujimi študenti.

»Sodelovanje z Ekonomsko fakulteto nam prinaša številne prednosti – od vzpostavitve stika s potencialnimi zaposlenci do spoznavanja razmišljanja, potreb in zahtev mlade generacije, ki začenja svojo karierno pot. V Saopu smo vedno odprti za študente, ki želijo pri nas izvajati prakso. Tiste, ki so izkazali dovolj radovednosti, želje po učenju in znanja, smo kasneje tudi zaposlili. V Saopu ne poznamo neskončnega podaljševanja pogodb in odlaganja, temveč po dogovorjenem poskusnem obdobju sodelavce zaposlimo za nedoločen čas,« je povedala Petra Šinigoj, direktorica podjetja Saop.

Saop – matično podjetje v Sloveniji skupaj s podružnicama na Hrvaškem in v Sloveniji – zaposluje več kot 120 visoko izobraženih strokovnjakov.

Na fotografiji sta Petra Šinigoj in doc. dr. Anton Manfreda.

Več informacij