Sony predstavlja kompaktni zvočniški modul HT-MT300, idelno rešitev za prihranek pri prostoru in odličen zvok tudi v majhnih bivalnih prostorih.

- 70 % svetovnega prebivalstva bo do leta 2050 živela v mestih, pri čemer se bivalni prostor znotraj mestnih središč manjša.[1]
- V Veliki Britaniji beležijo 44 odstotno zmanjšanje površine stanovanj v primerjavi z letom 1920,[2] zato se v ospredje prebijajo inovativne ideje notranjega oblikovanja.
- Zanimiva pa je tudi lokalna statistika, kjer Slovenija, v primerjavi s standardom v državah EU, beleži nizek stanovanjski standard.[3]
- V sodelovanju z notranjo oblikovalko Cate St Hill je Sony pripravil tri stilske namige za tri bivalne koncepte; prvi za družine, drugi za pare in tretji za najemnike stanovanj.
Sony predstavlja kompaktni zvočniški modul HT-MT300 - idealno rešitev za prihranek pri prostoru v vašem domu. Majhni in stilsko dovršeni zvočniki ponujajo visoko kakovost zvoka za TV, pri čemer porabijo resnično malo prostora zahvaljujoč kompaktni zasnovi.
- Vsestranski globokotonec in kinematografska kakovost zvoka ustvarjata prvovrstno prostorsko izkušnjo, ob tem pa tehnologija Bluetooth zagotavlja takojšnjo povezljivost naprave in ustvarja popolno tehnologijo za vsak dom.

Naraščajoči trend urbanizacije in vse številnejše migracije prebivalstva iz ruralnih okolji v urbana središča se odražajo tudi v bivalnih prostorih, ki postajajo vse manjši. V Veliki Britaniji beležijo 44 odstotno zmanjšanje površine stanovanj v primerjavi z letom 1920,2 zato se v ospredje prebijajo inovativne ideje notranjega oblikovanja. Zanimiva pa je tudi lokalna statistika, kjer Slovenija, v primerjavi s standardom v državah EU, beleži nizek stanovanjski standard, saj večina prebivalcev živi v stanovanjih, ki po mednarodno uveljavljenih standardih veljajo za prenaseljena. Razmerje med številom oseb v stanovanju, številom sob v stanovanju in njegovo uporabno površino pokaze na nižji standard slovenskih stanovanj, kjer  znaša povprečna uporabna stanovanjska površina na osebo zgolj 28,4 m2.3

Krčenje povprečne velikosti domov je spodbudilo razcvet notranjega oblikovanja, ki temelji na funkcionalnosti in enostavnosti, v ospredje pa postavlja minimalističen in kompakten dizajn bivalnega prostora. Prav iz tega razloga je Sony k sodelovanju povabil notranjo oblikovalko Cate St Hill in pripravil serijo stilskih namigov za tri bivalne koncepte, ki zaobjemajo prav najpogostejše sodobne življenjske scenarije: za družine, pare in najemnike stanovanj.

Namigi Cate St Hill:
- Izkoristite neobičajne kotičke v prostoru – potisnite pohištvo do roba stene in maksimizirajte vsak meter, ob tem pa dvignite shranjevalne omare oz. police iz tal na stene ter tako v popolnosti izkoristite omejen prostor na tleh. Uporabite izvlečne škatle oz. predale na kolesih pod zofo za shranjevanje odvečne navlake.
- Zidove prebarvajte v svetle barve in ustvarite učinek večjega prostora. Enak odtenek uporabite v kotih in na stropu, da pritegnete poglede navzgor. Svetlejša tla, še posebej lahka lesna ali poslikana bela, bodo prav tako poskrbela za občutek večjega prostor.
Racionalizirajte tehnologijo v prostoru, tako da se bo lepo vključila v videz in občutek vašega doma, namesto da bi prevladoval nad njim – Sonyjev kompaktni zvočniški modul HT-MT300 lahko deluje kot samostoječ zvočnik ali celovit zvočniški sistem[4] za vaš TV, kr pomeni, da za odličen zvok ne potrebujete veliko različnih zvočnikov in kablov, ki bi polnili kote v vašem prostoru. Globokotonec lahko enostavno skrijete pod zofo, ne da bi ob tem izgubili zvok.
- Prostor okrasite z izbranimi barvnimi dodatki. Ti naj bodo večjih dimenziji, kot na primer večja slika ali nekaj knjig, v nasprotju z majhnimi predmeti, ki zgolj natlačijo prostor in dajo občutek prenapolnjenosti. Prav tako izberite veliko preprogo, ki se bo razprostirala pod pohištvom in ne bo prekinjala prostora.
- Uporabite ogledala za iluzijo večjega prostora in odbijanje svetlobe.
- Izberite pohištvo s tankimi, vitkimi nogami in ne s polnim dnom – možnost, da vidite tla pod pohištvom, bo doprinesla k občutku večjega prostora. Televizor ali druge tehnološke pripomočke namestite na steno ali na vgrajeni regal in tako razbremenite talne elemente, ki sicer zavzamejo več prostora.
- Okna zakrijte le minimalno, če vas zasebnost ne skrbi, pa lahko ta odkrijete v celoti in izkoristite naravno svetlobo, ki prehaja v prostor. Če se roletam ali zavesam ne morete izogniti, se odločite za zelo diskretno zaveso iz belih rolet, ki jo je čez dan mogoče dvigniti in ustvarja minimalen učinek.
- Uporabite pohištvo, ki omogoča večnamensko uporabo in ga lahko preprosto umaknete, ko ni v uporabi - regalsko enoto s ploščo, ki se po potrebi spusti v pisalno mizo, ali zloženo mizo, ki jo izvlečete in enostavno postavite v prostor, ko jo potrebujete.

Anthony Koustelos, Vodja oddelka za dom, UK & Ireland pri Sony komentira: »Manjši kot postajajo naši bivalni prostori, večji vpliv imajo tudi na razvoj tehnologije. Potrošniki povprašujejo po preprostejših izdelkih, ki imajo različne funkcionalnosti. Kompaktni zvočniški modul HT-MT300 deluje kot popolna tehnologija za domačo uporabo, pri čemer elegantna in majhna zasnova ter odlična kakovost zvoka omogočata popoln izkoristek majhnega prostora. Globokotonec kompaktnega zvočniškega modula, ki običajno zavzame veliko prostora, se lahko diskretno skrije pod zofo, postavi ob televizor ali na tla, ne da bi ob tem vplivali na kakovost zvoka.«

»Kinematografska kakovost zvoka kompaktnega zvočniškega modula HT-MT300 omogoča, da uživamo v globokem, virtualnem prostorskem zvoku v svoji dnevni sobi in izkusimo edinstveno izkušnjo gledanja video vsebin. Medtem ko lahko z zvočniškim modulom obogatimo našo domačo izkušnjo gledanja televizije in okrepimo zvok, lahko tega povežemo še z drugimi napravami prek Bluetooth tehnologije.«

Cate St Hill, notranja oblikovalka, pojasnjuje: »Pomembno je, da naš stil in opremo prilagodimo našemu domu in bivalnemu prostoru, ki pa se v zadnjih letih spreminja. S stanovanji, ki postajajo vse manjša, sem ugotovila, da moram tudi sama spremeniti svoj slog. Napotki, ki sem jih podala, predstavljajo dobro izhodišče za vse, ki želijo oblikovati lep domači prostor v omejeni kvadraturi svojih stanovanj – v kakršnikoli situaciji.«

O kompaktnem zvočniškem modulu HT-MT300
Ključne funkcionalnosti:
- Kompaktna zasnova, ki se prilega vsakemu prostoru.
- Brezžični globokotonec s prilagodljivo namestitvijo.
- Način Zofa optimizira nizke tone za diskretno postavitev globokotonca in odpravi izgubo zvoka zaradi blazin zofe.
- Tehnologija S-Force PRO Front Surround, ki reproducira polje virtualnega prostorskega zvoka samo z dvema sprednjima zvočnikoma.
- Enostavna povezava Bluetooth.

[1] Statistika temelji na podatkih, objavljenih s strani Združenih Narodov (2015).
[2] Statistika temelji na podatkih Royal Institute of British Architects, ki je povprečno velikost stanovanja v UK leta 1920 ocenila na 153 m2, leta 2016 pa je ta znašala 68 m2.
[3] Statistika temelji na podatkih za leto 2015 iz Statističnega urada RS in podatkih raziskave o nizkem površinskem stanovanjskem standardu v Sloveniji, objavljene v znanstveno-strokovni periodični publikaciji Urbanističnega inštituta Republike Slovenije, Urbani izziv (2013).
[4] Tehnologija S-Force PRO Front Surround reproducira polje virtualnega prostorskega zvoka samo z dvema sprednjima zvočnikoma in ustvarja virtualni prostorski zvok.