Včeraj se je v Turčiji začelo evropsko prvenstvo v odbojki sede. To je že 20. evropsko prvenstvo članov in 15. prvenstvo članic. Prvič po 20 letih Slovenija premore tako žensko kot moško vrsto.

V ženski konkurenci 10, v moški 16 ekip
Slovenke igrajo v skupini A s Turčijo, Finsko, Nemčijo, Hrvaško in Poljsko. V skupini B se merijo Rusija, Ukrajina, Italija, Madžarska in Nizozemska; skupaj 10 reprezentanc. Člani so bili izžrebani v predtekmovalno skupino D, kjer so še Rusi, Hrvati in Čehi.  V skupini C so BiH, Poljska, Madžarska in Gruzija, v skupini B Ukrajina, Latvija, Nizozemska in Italija, v skupini A pa Turčija, Nemčija, Srbija in Francija; skupaj 16 izbranih prst.

Članice do zmage
Slovenske igralke so evropsko prvenstvo v Turčiji odprle z zanesljivo zmago proti Hrvaški, 3:0 je bilo. V prvem setu so nasprotnice vodile do 15. točke, nato pa so se naše igralke zbrale in zanesljivo dobile set. Z raznoliko igro nadaljevale tudi drugem nizu, za potezo tekme pa je poskrbela mlada Tija Vrhovnik, ki je najprej rešila točko z glavo, nato pa je še zanesljivo zaključila napad in povišala vodstvo Slovenk. Tudi tretji niz je potekal po tempu naših igralk in tekma se je zaključila z zanesljivih 3:0 za Slovenijo. Že jutri pa naše igralke čakata kar dve tekmi. Danes se je v naši vrsti z 11 točkami izkazala Mira Jakin.

Sosedje boljši
Prva tekma za moško reprezentanco v odbojki sede po dvajsetih letih je prinesla poleg veselja ob vrnitvi na velika tekmovanja tudi nekaj grenkega priokusa. Hrvati so bili v prvih dveh setih občutno premočni, Slovenci niso mogli razviti svoje igre, kar je vodilo v dva izgubljena niza. V tretji niz so nato Slovenci vstopili z več energije in nekaj časa tudi vodili. A na koncu je nekaj napak in več izkušenj nasprotnika pretehtalo in tekma se je končala s 3:0. Jutri fante čaka dvoboj s Čehi, proti katerim želijo pokazati boljšo igro in tudi doseči prvo zmago na tem prvenstvu.