Tekma je bila pravi floorballovski triler, saj sta bili ekipi na parketu zelo izenačeni, igralci Spidersa pa niso uspeli izrabiti priigrane prednosti, saj so imeli tri minute pred koncem tekme še dva gola prednosti! Tekmo sta sodila avstrijska sodnika Antreter in Dolzer, z dobro igro pa se je izkazal igralec Spidersov Blaž Kržišnik,  ki je štirih minutah kar trikrat zatresel mrežo Thunderja. A to ni bilo dovolj, Jeseničani so v ključnih trenutkih igre ohranili bolj mirno roko, saj so dve minuti pred koncem zaigrali brez vratarja in s šestimi igralci ter zaostanek zmanjšali na en gol, z igralcem manj pa so Škofjeločani nepravilno ustavili Džafiča in sodnika iz Avstrije sta prisodila kazenski strel. Džafič je tako izenačil vsega 18 sekund pred koncem tekme, srečanje pa so potem igralci (po podaljšku, v katerem ni padel noben gol) odločili s kazenskimi streli, kjer so bili bolj spretni Jeseničani in si tako pred povratno tekmo priigrali lepo prednost. Odločitev o prvaku lahko tako dobimo že v soboto 22. aprila na Jesenicah.

V boju za tretje mesto so bili bolj spretni pri Jesenicah, ki so s 7:5 premagali sicer solidno ekipo Borovnice. Borovničani so skozi celotno tekmo lovili večjo ali manjšo prednost Jeseničanov, ki pa se niso pustili presenetiti. Ekipa Polycoma nadaljuje z odličnimi igrami, saj so Brlogovci premagali Galaks Domel-Marmor in se tako resno potegujejo za skupno peto mesto, pri čemer ne gre pozabiti, da so prvi del prvenstva končali šele kot osmi. Po njihovih besedah sicer z igro niso bili najbolj zadovoljni, po drugi strani pa so uspeli nadoknaditi prednost treh zadetkov, ki so si jo med tekmo že priigrali pri Galaksu. Le-ti niso izkoristili celo prednosti igralca več, ki so jo imeli tik pred koncem tekme, pri Polycomu pa so potem s popolno postavo zmagoviti gol dosegli le nekaj sekund pred koncem tekme. Druga ekipa Spidersov pa je ugnala Insport, ki je v drugi tretjini prevzel vodstvo, Ločani pa so v tretji tretjini z vso silo pritisnili na Insportov gol in jo dobili z delnim rezultatom 6:2. Končnih 9:7 so Spiders B postavili dobro minuto pred koncem tekme.