Soboški odbojkarji so v 15. krogu 1. DOL zanesljivo premagali OK Črnuče s 3:0 (19, 21, 17) in tako ostajajo na 3. mestu. Po porazu proti ACH Volleyu drugi ljubljanski klub proti Prekmurcem ni imel možnosti za presenečenje.

Domačini so dosegli prvo točko po bloku Flisarja in Bogožalca, a so gostje z mini nizom preobrnili izid in po bloku Uršiča povedli s 4:2, prednost pa zadržali do prvega tehničnega odmora. Ta je dobro del domačinom, ki so z nekaj zaporednimi točkami povedli z 11:8. Črnuče so nato uspele izenačiti na 11:11, nato pa je soboški stroj prestavil prestavo višje. Grut, Bogožalec, Flisar in Rojnik so bili najbolj zaslužni za delni izid 6:1, ki je prvi niz dokončno prevesil na domačo stran (25:19).

Zalet iz prvega niza so odbojkarji Panvite Pomgrad prenesli tudi v nadaljevanje in po vodstvu 4:0 je gostujoči trener Brumen moral vzeti polminutni odmor. Kaj prida Ljubljančanom to ni pomagalo, saj so po uspešnem napadu Rojnika domačini na prvi tehnični odmor odšli z rezultatom 8:2. Visoka prednost je morda malce uspavala Sobočane, kar so gostje izkoristili in se približali na 13:10. Domači trener Topovšek je reagiral z polminutnim odmorom in prednost je po bloku Kasnika spet narasla na varnih šest točk (19:13). A gostje se kljub na videz izgubljenem položaju niso predali, približali so se na 21:19, a so domačini v sami končnici popravili igro v napadu in po točki Bogožalca je bilo 25:21.

Tretji in kot se je kasneje izkazalo zadnji niz so bolje začeli Ljubljančani, ki so povedli s 3:1, a je Panvita Pomgrad na prvi odmor po zaslugi treh točk Bogožalca odšla z dvema točkama prednosti. Po nekaj težavah se je domača ekipa znašla v zaostanku, a je Topovšek z polminutnim odmorom umiril fante in po bloku Javornika je bilo 16:12. Panvita Pomgrad je zagospodarila na igrišču in pokazala, da je kvaliteta na domači strani. Semafor je po odlični igri kazal 22:14 in tekma je bila dokončno odločena in se končala 25:17.

Panvita Pomgrad: Črnuče 3:0
Set 1 25.19 / Set 2 25:21 / Set 3 25:17

Postava in točke za Panvito Pomgrad so dosegli: Flisar 13, Bogožalec 12, Grut 9, Rojnik 6, Javornik 4, Kasnik 3, Hrastovec, Pečnik, Banič, Ratkai S., Felkar, Ratkai J., Bedrač

Postava in točke za OK Črnuč so dosegli: Donik 12, Ponikvar 6, Jurič 6, Čopi 5, Kumer 2, Slovnik 2, Uršič 2, Tepič 1, Kumer, Mihelčič, Hafner, Valenčič.