Nekaj pa je jasno - mladi risi so si že priborili vsaj eno izmed medalj. In za to si zaslužijo vse čestitke. Kakšne barve bo medalja, pa je odvisno od sledečih tekem. Od današnje in nedeljske tekme Dancev in nedeljske tekme Latvijcev. Slovenija - Ukrajina 8:2 (3:0,4:0,1:2) Ledena dvorana Kreenholm, gledalcev 1000 Sodniki: Tsyplakov, Svensson, Mannikko Strelci: 1:0 SLO EQ Pesjak (Pajič, 8) 2:0 SLO EQ Kopitar (Ahačič, 10) 3:0 SLO PP1 Svete (Vidmar, 18) 4:0 SLO PP1 Češnjak (Sotlar, Pajič, 21) 5:0 SLO PP1 Svete (Cvetek, Vidmar, 27) 6:0 SLO EQ Markovič (Ahačič, Pavlin, 29 7:0 SLO EQ Košnik (Sotlar, Cvetek, 32) 7:1 UKR PP1 Yegorov (Mykolenko, Romanenko, 46) 8:1 SLO PP1 Japelj (Žbontar, 53) 8:2 UKR EQ Blagyy (57) Kazenske minute: Slovenija 20, Ukrajina 22 Streli na gol: Slovenija 17, Ukrajina 14 Slovenski mladi reprezentantje so bili danes v prvi in drugi tretjini nepremagljivi. Nepremagljiv je bil tudi odlični vratar Aleš Sila, katerega je v sklepni tretjini zamenjal Jernej Čerin. Čerin je kljub prejetima zadetkoma več kot odlično odbranil nekaj sto odstotnih priližnosti za gol Ukrajincev. Zmaga 8:2 za Slovenijo v četrti tekmi proti Ukrajini pomeni že eno izmed medalj. In to je ponovni uspeh slovenskega hokeja. Igralci si tokrat na tem SP zaslužijo zlato, vendar so o tem odločali na včerajšni tekmi proti Danski, ki so je tako nesrečno, kljub številnim priložnostim, izgubili. V naslednjih današnjih srečanjih bo marsikaj jasno. Vodstvu in igralcem pa je jasno predvsem to, da na sam vrh pelje le zmaga proti Latviji, zadnjemu nasprotniku na SP. Današnjo tekmo proti Ukrajini je Slovenija prve dve tretjini igrala s tremi napadi, v zadnji tretjini pa je trener Gorazd Drinovec uporabil vse igralce. Ukrajinci so z surovo in grobo igro obračunavali s tehnično boljšimi risi, ki pa jim niso ostali dolžni. Temu so seveda botrovale izključitve na obeh straneh. Glavni trener Gorazd Drinovec, je fantom že obljubljal kazen po tekmi, v kolikor bi se nedisciplina nadaljevala. Igralci so opozorilo vzeli resno in so drugi del zadnje tretjine odigrali disciplinirano kljub številnim udarcem in provokacijam povsem nemočnih Ukrajincev. Pomembno je, da je slovenska zdravljica postala hit tega prvenstva in ni lepšega, kot preko ramen objete rise slišati peti slovensko himno, iz Estonije poroča vodja reprezentance Jure Ahačič. Povedati je treba tudi, da reprezentanca ni povsem brez navijačev, saj so jih domačini vzeli za svoje. Najglasnejša pa sta nedvomno neumorna navijača iz Slovenije, Dušan Cvetko, ki skupaj z Emiljanom Pavlinom, predstavnikom predsedstva HZS, skrbi za bučno in slovensko vzdušje na tribunah. Jutri ima mlada reprezentanca prost dan, ki ga je vodja reprezentance Jure Ahačič, izkoristil za organizacijo izleta na baltiško obalo. Skupaj z hotelskim osebjem so risom pripravili tudi manjši kulturni program, ki ga bodo izvedli osnovnošolci mesta Narve. V nedeljo je na vrsti najpomembnejši obračun na tem svetovnem prvenstvu - tekma na vse ali nič reprezentanci Latvije, ki je na tem prvenstvu še nepremagana. Latvijci se želijo seveda vrniti od tam, od koder so prišli - v skupino A. Prav tako pa bi tja radi odšli slovenski risi. PREOSTALE TEKME na SP slovenska reprezentanca do 20 let Tekma št. Datum Ura Tekma 11 petek, 17. dec. 16:30 DEN-POL 12 20:00 LAT-EST 13 nedelja, 19. dec. 13:00 UKR-DEN 14 16:30 SLO-LAT 15 20:00 EST-POL * estonski lokalni čas je +1 ura, pomeni, da so vse tekme po našem času na sporedu uro prej