Vendar mora Danska danes proti Poljski ali v nedeljo proti Ukrajini izgubiti srečanje, ali igrati vsaj neodločeno. Vendar pa je tu še zaenkrat nepremagana močna reprezentanca Latvije… Slovenija - Ukrajina 8:2 (3:0,4:0,1:2) Ledena dvorana Kreenholm Sodniki: Tsyplakov, Svensson, Mannikko Strelci: 1:0 SLO EQ Pesjak (Pajič, 8) 2:0 SLO EQ Kopitar (Ahačič, 10) 3:0 SLO PP1 Svete (Vidmar, 18) 4:0 SLO PP1 Češnjak (Sotlar, Pajič, 21) 5:0 SLO PP1 Svete (Cvetek, Vidmar, 27) 6:0 SLO EQ Markovič (Ahačič, Pavlin, 29 7:0 SLO EQ Košnik (Sotlar, Cvetek, 32) 7:1 UKR PP1 Yegorov (Mykolenko, Romanenko, 46) 8:1 SLO PP1 Japelj (Žbontar, 53) 8:2 UKR EQ Blagyy (57) Kazenske minute: Slovenija 20, Ukrajina 22 Streli na gol: Slovenija 17, Ukrajina 14 Slovenski mladi reprezentantje so bili danes v prvi in drugi tretjini nepremagljivi. Nepremagljiv je bil tudi odlični vratar Aleš Sila. V sklepni tretjini so tempo malce zmanjšali, saj je bilo vodstvo tako visoko, da so si lahko privoščili malce počitka. Pri tem so kar dvakrat nasprotniku dali možnost za zadetek, ki pa so ju Ukrajinci s pridom izkoristili. Vendar je bila tekma po koncu druge tretjine odločena. In konec je bil zgolj formalnost. Jutri ima mlada reprezentanca prost dan, v nedeljo pa je na vrsti najpomembnejši obračun na tem svetovnem prvenstvu - tekma na vse ali nič proti vodilni reprezentanci Latvije, ki je na tem prvenstvu še nepremagana. Latvijci se želijo seveda vrniti od tam, od koder so prišli - v skupino A. Prav tako pa bi tja radi odšli slovenski risi.