Kot so zapisali na straneh Mednarodne hokejske zveze, je Latvija komaj preživela triler zadnjega dne in v Narvi premagala Slovenijo s 6:5. Tekma, ki je bila prava paša za oči se je spremenila v strelski dvoboj dveh izjemnih napadalcev, 17-letnega Slovenca Anžeta Kopitarja in 18-letnega Latvijca Martinsa Karsumsa. Kopitar, ki sicer igra za švedski klub Sodertalje SK, je za Slovenijo zadel trikrat, prav tako pa Karsums, ki je odločil tekmo v prid Latvije. Sicer med strelci na tem svetovnem prvenstvu prepričljivo vodi Anže Kopitar, ki je v petih tekmah dosegel 10 zadetkov in tri podaje, Karsums pa se je uvrstil na drugo mesto, s svojimi sedmimi zadetki in tremi podajami. IZJAVA PO TEKMI Gorazd Drinovec, selektor: Imam občutek, da nismo smeli zmagati. Danes se je dan nasploh začel nekoliko sumljivo. Na prihod avtobusa, ki naj bi nas pripeljal v ledeno dvorano, smo čakali kar pol ure, kar je zelo slabo vplivalo na koncentracijo igralcev. Potem se je začela tekma, kjer smo takoj na začetku naredili dve hudi napaki in Latvijci so nas seveda kaznovali. Po prvi tretjini sem se odločil za rezervni načrt, združil sem močnejši prvi napad, tretji in četrti pa sta bila enakovredna. Taktika je takoj obrodila sadove, saj smo se vrnili v igro in na koncu 2. tretjine celo dosegli izenačenje. Potem pa se je ponovno vmešal glavni sodnik, zaradi katerega mislim, da nam ni pustil zmagati. Ko smo v zadnji tretjini dosegli zadetek za gol, je glavni sodnik piskal kazen Mateju Badiuri, čeprav se je zgodil pred našo ogrado in smo mi na svoje oči videli, da je Latvijec nad njim vršil prekršek. Napaka Badiure je bila, da je šel spraševati sodnika o napaki, ta pa ga uje poslal na klop z disciplinsko kaznijo. Takoj nato so Latvijci izenačili. Nadaljevalo se je tako, da je njihov najboljši igralec Martins Karsums kar s tremi zadetki kaznoval naše napake. Mi seveda nismo popustili in na koncu prišli na gol zaostanka. Vendar več nismo mogli doseči. Mislim, da se nam je dogodila smola, ko se je poškodoval prvi vratar Gašper Krošelj. A kljub temu, da smo še vedno ostali na trdnih tleh in da je Aleš Sila odbranil na svojem odličnem nivoju, mislim, da je vendar razlika med njima in da v kolikor bi imeli v vratih Krošlja, bi bila to tista manjkajoča pika, ki bi nas pripeljala v skupino A. To svetovno prvenstvo je bilo - z izjemo Estonije - izredno izenačeno. Vsaka tekma je bila do konca negotova. Mi smo se pokazali kot izredno kvalitetna reprezentanca in v kolikor ne bi bilo te smole, bi - sem prepričan - danes slavili uvrstitev med elito. Za fante je bila nocojšnja tekma velik čustven naboj, motiviranost je bila na višku in po tekmi so bili seveda zelo potrti, po nekaj deset minutah pa so se sprostili in poraz vzeli kot del športa. Kar tudi je. Srebrna medalja je vendarle velik uspeh. Pohvalil bi prav vse igralce, ki so bili z nami, med njimi ni bilo šibkega člena, pa prav vsi so dobili priložnost. In - kar je najpomembneje - vsi so dali vse od sebe. Morda sem opazil malce posledic bolezni edino pri Roku Pajiču, ki je bil zaradi visoke vročine izčrpan in ne dvomim, da bi dal reprezentanci več, če bi bil zdrav. Pač, naslednje leto je novo prvenstvo in od zdajšnje reprezentance jih bo polovica odšla, saj bodo dopolnili 20 let, je povedal selektor Gorazd Drinovec. Fantje so se v Slovenijo vrnili včeraj, letalo je na Brniku pristalo ob 23.30 uri, kjer jih je pričakala skupina privržencev slovenskega hokeja.