Naš znani in priljubljeni športnik-invalid, Franci Pinter ima za seboj bogato špoortno kariero kot vrhunski strelec. Njegovi najbolj vidni uspehi so se začeli na Paraolimpijskih igrah v Sydneyu, leta 2000, ko je osvojil prvo medaljo, lani pa je postal še Evropski prvak v streljanju z zračno puško. Za te izjemne dosežke je bil nagrajen z dvema zaporednima izboroma za športnika-invalida leta v Sloveniji. Vse kaže, da se mu obeta še tretji zaporedni naslov športnika leta, kajti včeraj je v Seulu dosegel doslej daleč največji uspeh - postal je svetovni prvak v streljanju z zračno puško v disciplini R1 - SH1 - 60 stoje. Njegov uspeh je kasneje dopolnil še naš drugi tekmovalec, Damjan Pavlin, ki je v disciplini R5 - SH2 - 60 stoje osvojil izjemno tretje mesto in s tem bronasto medaljo. Verjamemo, da to niso edini uspehi, s katerimi nas bodo še razveseljevali naši strelci, saj prvenstvo še traja in prepričani smo, da tudi Ernest Jazbinšek, nekdanji svetovni rekorder in Srečko Majcenovič še nista rekla zadnje besede. Pohvaliti pa moramo seveda tudi njihovo trenerko, neumorno Polono Sladič, ki ima izjemne zasluge za takšne dosežke naših strelcev (kar Ančota vprašajte!).