V soboto smo lahko po treh letih ponovno spremljali tradicionalni koroško-šaleški derbi. V 8. krogu domače Lige NLB so ose na gostovanju pričakale nabito polne tribune slovenjgraške dvorane. Spremljali smo lahko derbi v pravem pomenu besede na katerem so se zmage z 28:23 veselili gostje iz Velenja.

Tekmo so bolje odprli domačini in v 2. minuti srečanja povedli z 1:0. V 4. minuti je lep zadetek, po obrambi Emirja Taletovića, dosegel Žal Šol za izenačenje na 1:1. Ose so do prvega vodstva prišle v 7. minuti, ko je za 3:2 zadel Vlado Matanović, nato pa smo do 20. minute spremljali zelo izenačen obračun, kjer so Velenjčanom domačini ves čas dihali za ovratnik. Za prvo vodstvo črno-rumenih s +2 je iz sedmih metrov v 20. minuti poskrbel Matanović (10:12). V zadnjih minutah prvega polčasa so ose na čelu z Aljažem Panjtarjem v vratih in tremi zadetki Matanovića na odmor odšli s štirimi zadetki prednosti (13:17).

V drugem polčasu so gostje ponovno stopili na plin in po dobri obrambi v 36. minuti z zadetkom kapetana Davida Miklavčiča prišli do vodstva z 20:15. Minuto kasneje je za +6 zadel Miha Kavčič, kar je bil tudi povod za minuto odmora domačega trenerja Sebastjana Soviča. Korošči so nato strnili obrambno vrsto in naredili delni izid 3:0. Rezultat na semaforju je v 43. minuti kazal 18:21. Ob polnih tribunah slovenjgraške dvorane smo gledali borbeno igro in trdo obrambo na obeh straneh. V zadnjih desetih minutah so gostje dokončno zlomili odpor domačinov in v 55. minuti je za vodstvo za +7 zadel Aleks Kavčič (26:19). Koroško-šaleški derbi se je končal z zasluženo zmago Velenjčanov z 28:23.

Grega Okleščen, rokometaš Gorenja Velenja: »Vedeli smo, da nas čaka težka tekma. Na začetku smo se mal lovili, naredili nekaj napak, domačini so nam stalno dihali za ovratnik. Na koncu prvega polčasa smo se odlepili in naredili razliko. V drugem polčasu smo odigrali konkretno v obrambi in prednost še nekoliko povečali, tako da smo lahko z današnjim rezultatom zadovoljni.«

Žan Šol, rokometaš Gorenja Velenja: »V Slovenj Gradcu je zmeraj lepo igrati. Tudi danes nas je čakalo peklensko vzdušje in pravi derbi, kjer je bilo napeto vse do 50. minute potem pa se nam je uspelo odlepiti. Čestital bi domačinom za borbeno igro ter soigralcem za prikazano igro in zmago.«

Zoran Jovičić, trener Gorenja Velenja: »Čestitam za borbo in voljo svojim fantom, čestitke tudi Slovenj Gradcu. Vesel sem, da je Koroška ponovno med prvoligaši, to mesto si zasluži. Mislim, da smo danes zasluženo zmagali. Narekovali smo tempo v obrambi in počasi višali razliko. Glede na situacijo, ki jo imamo s poškodbami je bila želja in borba prava, vseeno pa si želim, da se čim prej vrnejo tudi ostali igralci.«

8. krog Lige NLB, 2. november, 20.30 (Slovenj Gradec): SLOVENJ GRADEC 2011 : GORENJE VELENJE 23:28

GORENJE VELENJE: Panjtar (13 obramb), Taletović (3 obrambe), Matanović 9 (6), Mazej 4, Kavčič M. 4, Kavčič A. 3, Haseljić 2, Šol 2, Okleščen 2, Miklavčič 2, Celminš, Bojanić, Grmšek, Drobež, Komar, Šiško