Varovanci velenjskega trenerja Zorana Jovičića so v soboto odigrali drugo tekmo državnega prvenstva in z odlično igro v drugem polčasu s +7 premagali rokometaše Krke. Na tekmi proti Krki trener Jovičić ni mogel računati na že nekaj časa odsotnega Vladimirja Bojanića, ter na vratarja Aljaža Panjtarja, ki je moral zaradi bolečin v hrbtu tekmo izpustiti. Priložnost in mesto v ekipi je trener Gorenja Velenja ponudil mlademu vratarju Alenu Husejnoviću.

Rokometaši Gorenja so tekmo odlično odprli in povedli s 3:0. Gostje so se zbrali in izid v 10. minuti izenačili na 4:4. Sledile so izenačene minute, nato pa so si velenjske ose v 21. minuti, po odlični igri v obrambi z Emirjem Taletovičem na čelu, znova priigrale dva gola prednosti (11:9). Velenjčani so na odmor odšli s tremi goli prednosti, ko je za 15:12 zadel Matic Verdinek iz sedmih metrov.

Črno-rumeni so odločno stopili v drugi polčas in v prvih desetih minutah povečali vodstvo na +5 (20:15). Gostje nikakor niso našli odgovora na čvrsto velenjsko obrambo, kar so ose izkoristile in prihajale do lahkih zadetkov. V 50. minuti je rezultat na semaforju kazal že +8 za rokometaše Gorenja, kar je bilo dovolj, da so domačini tekmo mirno pripeljali do konca. Končni rezultat je bil 32:25.

Najboljši strelec Velenjčanov je bil z osmimi zadetki povratnik Miha Kavčič, Aleks Kavčič jih je dodal šest.

Miha Kavčič, igralec Gorenja Velenja: »Kljub temu, da smo delali napake nismo popuščali in smo vztrajali pri svoji igri. Z dobro obrambo in hitrimi protinapadi nam je uspelo narediti razliko v rezultatu. Z današnjo tekmo smo zadovoljni, čeprav imamo še nekaj stvari za popraviti. Vesel sem, da sem se vrnil na igrišče in tako lahko pomagal soigralcem.«

Zoran Jovičić, trener Gorenja Velenja: »Če pogledamo rezultat nam ne pokaže realne slike, saj je bila to za nas zelo težka tekma. Pozna se, da smo imeli poškodovane igralce, ki se počasi vračajo v igro. Ne preostane nam drugega kot da gradimo našo igro še naprej in se dobro pripravimo za tekme, ki prihajajo. Čakajo nas težke tekme, katere moramo vzeti zelo resno in se na vsaki posebej znova dokazovati.«

2. krog (Liga NLB), 14. september, 17.00 (Športna dvorana Slovenj Gradec): GORENJE VELENJE : KRKA 32:25 (15:12)

GORENJE VELENJE: Taletović (16 obramb), Alen Husejnović (1 obramba), Kavčič M. 8, Kavčič A. 6, Verdinek 4 (3), Mazej 3, Haseljić 3, Šol 3, Celminš 2, Matanović 1, Miklavčič 1, Tajnik, Drobež, Levc, Starc, Okleščen