Rokometaši Gorenja Velenja so se v Pokalu EHF še drugi vikend zapored pomerili z ekipo Ademar Leona iz Španije. Potem, ko so bili od nekdanjih španskih prvakov prejšnji teden boljši v gosteh, so jih tokrat premagali tudi v domači Rdeči dvorani. Ose so se veselile zmage s 30:25. V postavi trenerja Zorana Jovičića sta tokrat manjkala poškodovana Ibrahim Haseljić ter Aljaž Panjtar.

Španci so, tako kot prejšnji vikend v Leonu, v 4. minuti srečanja povedli z rezultatom 3:1. Rokometaši Gorenja Velenja so vodstvo v 6. minuti, po zadetku Matica Verdinka izničili. Na semaforju je kazalo 3:3 in tudi v nadaljevanju smo gledali precej izenačen dvoboj. V 12. minuti srečanja je za prvo vodstvo domačih (7:6), po izvrstni igri v obrambi, zadel Aleks Kavčič. Ose so do 22. minute držale prednost dveh zadetkov (12:10), nato pa so se ponovno priključili igralci Ademar Leona in v 29. minuti prišli tudi do ponovnega minimalnega vodstva s 14:13, ki so ga zadržali do odmora. Velenjčani so v prvem polčasu ostali brez dveh ključnih mož – v 59. minuti sta sodnika dosodila rdeči karton za Vlada Matanovića, prav tako pa je močan udarec prejel Verdinek, ki je v nadaljevanju streljal samo še iz sedmih metrov.

Drugi polčas so črno-rumeni začeli izjemno. Obrambna vrsta, na čelu z odličnim Emirjem Taletovičem, je delovala izjemno učinkovito, saj so gostje v prvih 15. minutah drugega polčasa zadeli samo enkrat. Povsem izgubljeni Španci so poskušali z menjavo obrambe, tudi z igro s sedmimi igralci v napadu, a tudi ta ni obrodila sadov. V 43. minuti so Velenjčani, po zadetku A. Kavčiča na prazen gol, naredili delni izid 10:1 in vodili že z osmimi zadetki razlike (23:15). Obramba os je delovala, v napadu so soigralci zaposlili Miho Kavčiča, ki je bil z devetimi zadetki najboljši strelec srečanja. Gostje iz Leona so sicer zaostanek nekajkrat znižali, a prave nevarnosti za ose ni bilo. Zmage s 30:25 so se veselili domači rokometaši.

Miha Kavčič, rokometaš Gorenja Velenja: »Danes se nam je poklopilo na igrišču, pokazali smo, da smo prava ekipa. Prvi polčas nismo bili dovolj agresivni v obrambi, kar smo popravili v drugem polčasu. Takrat se nam je odprlo, saj tudi v napadu igra lažje steče, če je obramba dobra. Gostje so poskušali z različnimi možnostmi, vendar smo tudi po spremembi obrambe na njihovi strani in igro s sedmimi igralci v napadu uspešno zaustavili, na kar smo bili tudi pripravljeni. Čestitke celotni ekipi za zmago.«

Zoran Jovičić, trener Gorenja Velenja: »Vse pohvale fantom danes za prikazano igro. V prvem polčasu smo Špancem dopuščali, da iz prekrškov razvijajo igro še naprej in tako dosegajo lahke zadetke. To smo v drugem polčasu popravili, tudi Taletović na golu je bil izvrsten, zato smo lahko v napadu lažje zaigrali in ustvarili lepo razliko. Sedaj imamo nekaj dni več, da se pripravimo na naslednjo tekmo, si naberemo moči za naprej, saj se fantom res pozna ta utrujenost in moči črpajo iz nemogočega. Čestitke še enkrat celotni ekipi, ki daje od sebe svoj maksimum in to se pozna tudi na igrišču.«

Pokal EHF – Skupina C
Sobota, 29. februar, 17:00 (Rdeča dvorana, Velenje): GORENJE VELENJE : ABANCA ADEMAR LEON 30:25 (13:14)

GORENJE VELENJE: Taletović (9 obramb), Husejnović, Kavčič M. 9, Verdinek 7 (6), Kavčič A. 6, Celminš 2, Tajnik 2, Miklavčič 1, Matanović 1, Grmšek 1, Okleščen, Bojanić, Mazej, Šol, Levc