Velenjski rokometaši so v sredo odigrali tekmo 10. kroga domače Lige NLB. V gosteh so se pomerili z ekipo iz Izole in domov odnesli prepričljivo zmago. Rezultat je bil 27:37. Tudi na tekmi proti Izoli trener Zoran Jovičić ni mogel računati na poškodovanega Domna Tajnika ter Miho Kavčiča.

Tekma se je začela z dobrimi obrambami vratarjev na obeh straneh. Prvi gol na tekmi so zadeli domačini v 4. minuti in povedli z 1:0. Do 8. minute tekme smo gledali izenačeno tekmo, kjer so domačini držali prednost enega zadetka. V 9. minuti je za prvo vodstvo os iz hitrega protinapada poskrbel Vlado Matanović (3:4). Velenjčani so nato ujeli pravi ritem in pričeli tresti mrežo nasprotnika. Z dobro obrambo na čelu z Emirjem Taletovičem so do 20. minute tekme naredili delni izid 9:0, rezultat je bil 4:13. Tudi do konca prvega polčasa so ose samo še stopnjevale vodstvo in dosegale lahke zadetke. V 23. minuti je za +10 zadel Grega Okleščen. V slačilnico so gostje odšli z vodstvom z 21:12.

V drugem polčasu je v vratih Taletoviča zamenjal Aljaž Panjtar, ki se je prav tako dokazal že v uvodnih minutah. Z dobrimi obrambami in hitrimi protinapadi so črno-rumeni v 32. minuti prednost z zadetkom Ibrahima Haseljića povečali na +11 (12:23). Za najvišjo prednost os je v 37. minuti zadel Matic Verdinek (14:27). Slednji je bil s sedmimi zadetki tudi najboljši strelec srečanja. Velenjčani so srečanje mirno pripeljali do konca in se veselili zmage s 37:27. Dve točki v domačem prvenstvu sta lepa popotnica za velenjske rokometaše pred sobotno tekmo evropskega Pokala EHF, ko v Rdeči dvorani gostuje ekipa Metalurga.

Aljaž Panjtar, rokometaš Gorenja Velenja: »Lepa zmaga, mogoče smo v drugem polčasu malo nihali, a vseeno moramo biti z igro zadovoljni. V obrambi smo igrali zelo konkretno in posledično zadevali lahke zadetke iz protinapadov. Potrebovali smo eno takšno zmago za samozavest. Današnja zmaga je tudi lepa popotnica pred sobotno tekmo proti Metalurgu. Povabil bi vse navijače, da pridejo v čim večjem številu v Rdečo dvorano in nam pomagajo do zmage.«

Zoran Jovičić, trener Gorenja Velenja: »Prvih 40. minut smo odigrali dobro, konkretno igro, kjer smo si nabrali lepo razliko. Nato pa je sledila malo slabša igra in nekaj nihanj, a vseeno moramo biti s tekmo zadovoljni.«

10. krog Lige NLB, 13. november, 19:00 (Dvorana Kraška, Izola): BUTAN PLIN IZOLA : GORENJE VELENJE 27:37 (12:21)

GORENJE VELENJE: Panjtar (6 obramb), Taletović (6 obramb), Verdinek 7 (1), Celminš 5, Kavčič A. 5, Haseljić 4, Matanović 4 (1), Drobež 3, Okleščen 3, Mazej 2, Bojanić 2, Miklavčič 1, Levc 1, Šol