Sokoli so v Ivančni Gorici prišli do druge zmage v sezoni, po tem, ko so v napetem dvoboju premagali Danube Dragons z 31:28. S tem so se Dunajčanom maščevali za poraz v prvem krogu avstrijske lige AFL.

Sokoli so izvrstno začeli srečanje, saj so z zadetkoma Tomšeta in Sumiča prišli do vodstva s 14:0. To jih je nekoliko uspavalo, ko so Dunajčani izkoristili nekaj napak ljubljanske obrambe in dosegli 21 točk, na katere napad Sokolov pa ni našel odgovora. V izdihljajih prvega polčasa so Sokoli preko Tomšeta vendarle izenačili na 21:21.

V drugem polčasu so gledalci videli boljši obrambni predstavi obeh moštev. Do spremembe izida pa je prišlo po tem, ko je podajalec Sokolov Zach Cavanaugh pritekel v končno cono za 28:21. V zadnji četrtini je Sokolom uspel tudi prosti strel iz 38 yardov, ki ga je zadel Drejc Šarabon za 31:21. Dragons so odgovorili s hitrim zadetkom za 31:28. Sokoli so ob izdihljajih srečanja poskusili pokuriti uro, a niso dosegli prvega poskusa in so morali predati žogo. Dragons so v zadnjem napadu prišli na polovico Sokolov, izvedli prosti strel, ki pa ni bil uspešen. Tako je zmaga ostala doma.

Ljubljana Silverhawks imajo po štirih odigranih tekmah v ligi AFL 2 zmagi in 2 poraza. Čaka pa jih serija dveh gostujočih tekem: Najprej bodo gostovali v mestecu Mödling pri SonicWall Rangers (28.4. ob 15.00), nato pa še pri Projekt Spielberg Giants v Gradcu (5.5. ob 15.00).