Rokometaši Gorenja Velenja so na tekmi 4. kroga Lige Evropa proti francoskemu PAUC handball iztržili točko. Po izteku igralnega časa je Tilen Sokolič z zadetkom s črte sedmih metrov postavil končni rezultat 26:26. Velenjčani so se po zmagi v domači dvorani proti hrvaškim Našicam (34:28) na gostovaje v francoski Aix-en-Provence k ekipi PAUC Handball odpravili brez poškodovanih Matica Verdinka in Domna Tajnika. Francozi so do tekme z Velenjčani odigrali tri tekme v Ligi Evropa in na vseh treh morali premoč priznati tekmecu.

Domačini so z zadetkom odprli tekmo in povedli z 1:0. Prvi zadetek za črno-rumene je dosegel Aleks Kavčič in rezultat izenačil. PAUC je v 6. Minuti povedel za tri, Aleks Kavčič je v 8. Minuti razliko zmanjšal in ose so zaostale le za zadetek. Največjo prednost v prvem polčasu so Francozi  postavili v 16. minuti, ko so povedli za štiri zadetke. V 21. minuti je Ibrahim Haseljić s svojim tretjim zadetkom postavil rezultat 11:10. Tarik Mlivić je s svojim prvim zadetkom v Ligi Evropa v 23. minuti rezultat izenačil na 12:12. Kljub dobremu odporu Velenjčanov so domačini na odmor odšli s tremi zadetki prednosti.

Obramba Emirja Taletovića in zadetek Timoteja Grmška sta odprla drugi polčas v Franciji. Tarik Mlivić je s svojim drugim zadetkom v 35. minuti ose pripeljal do minimalnega zaostanka. V 40. minuti so domačini izenačili najvišjo prednost (+4) in postavili rezultat 21:17. Minuto kasneje je Tilen Sokolič z zadetkom s črte sedmih metrov zmanjšal zaostanek. V 48. minuti so rokometaši PAUC-a postavili novo najvišjo prednost na tekmi (+5). Ibrahim Haseljić je s svojim šestim zadetkom na tekmi postavil rezultat 25:23. Minuto pred koncem so ose z zadetkom Tilna Sokoliča prišle do minimalnega zaostanka. Po izteku igralnega časa je bil s črte sedmih metrov uspešen Tilen Sokolič, ki je postavil končni rezultat tekme (26:26).

Varovance Zorana Jovičića čaka naseldnja tekma Lige Evropa v torek, 30. novembra, ko bodo gostovali pri RK Nexe Našice.

Zoran Jovičić, trener Gorenja Velenja: ˝Ponosen sem na svoje igralce. Pokazali smo kaj pomeni ekipna igra in trdo delo. Z borbeno in čvrsto obrambo in dobrim napadom smo danes zasluženo osvojili točko. Hvala ekipi Pauca za dobro in pošteno tekmo.˝

Tilen Sokolič, igralec Gorenja Velenja: ˝Za nami je težka tekma. Imeli smo možnost danes tudi slaviti, ampak smo na žalost naredili nekaj ključnih napak. Na koncu smo iztržili točko in tega smo zelo veseli. Domov odhajamo z zasluženo točko.˝

4. krog Lige Evropa, 23. November, 20.45 (Aix-en-Provence, Francija)
PAUC HANDBALL : RK GORENJE VELENJE (17:14)

RK GORENJE VELENJE: Panjtar (3 obramb), Taletović (8 obramb), Haseljić (6), Pajt, Velić, Starc, Miklavčič, Drobež, Sokolič (7), Šiško, Grmšek (3), Jovičić (2), Mlivić (1), Predović (2), Kavčič (5), Ravnikar