Rokometaši Gorenja iz Velenja bodo to soboto odpotovali v prestolnico Severne Makedonije, kjer jih v nedeljo čaka povratna tekma 3. kroga kvalifikacij Pokala EHF. V domači dvorani so si minulo soboto priigrali lepo prednost petih zadetkov (24:19), na zmago pa računajo tudi v gosteh.

Varovanci trenerja Zorana Jovičića so že na sobotni tekmi dokazali, da so se na nasprotnika dobro pripravili. Prvi polčas so bile ose sicer malce v krču, ampak so se potem v drugem polčasu razigrale ter prikazale boljšo igro tako v napadu kot v obrambi. V Skopje črno-rumeni potujejo v soboto dopoldan, nato jih popoldan čaka še zadnji trening pred nedeljsko tekmo v dvorani Jane Sandanski. Zasedba iz Skopja ima za sabo dosti izkušenj iz evropskih tekmovanj, česa mladi zasedbi iz Velenja zagotovo primanjkuje. Če bodo ose prestale preizkušnjo proti Severnim Makedoncem, se bodo lahko veselile napredovanja v skupinski del drugega najmočnejšega tekmovanja v Evropi ter si nabirale nove dragocene izkušnje.

V skupinski del Pokala EHF se bo prebila ekipa, ki bo imela v skupnem seštevku obeh tekem (doma in v gosteh) boljšo razliko med danimi in prejetimi zadetki. V primeru neodločenega izida bo napredovalo moštvo, ki bo na gostovanju doseglo več zadetkov. Tekmovanje v skupinskem delu se bo pričelo februarja prihodnje leto.

Emir Taletović, rokometaš Gorenja Velenja: »Pričakujemo težko tekmo, v Skopju nas čaka še drugi polčas proti Metalurgu iz katerega moramo odnesti napredovanje v skupinski del tekmovanja. Mi gremo na zmago, tako kot na domačem terenu. Prikazati moramo boljšo igro, predvsem kar se tiče prvega polčasa domače tekme. Odigrati moramo bolj kvalitetno v obrambi, prav tako moramo popraviti napad, kjer je bilo na zadnji tekmi preveč tehničnih napak. Mi se bomo potrudili, da bo zmaga odšla z nami v Velenje.«

Zoran Jovičić, trener Gorenja Velenja: »Zavedamo se, da nas čaka zelo težka tekma in vroče igrišče z nasprotnikom, ki ima v Evropi že nek imidž. Na nasprotnika smo se pripravili tako kot na vsako tekmo do sedaj. Dali bomo od sebe svoj maksimum in gremo po novo zmago.«

POKAL EHF, 3. KROG KVALIFIKACIJ
1. tekma, 16. november, 20:00 (Velenje, Rdeča dvorana): GORENJE VELENJE : METALURG 24:19

GORENJE VELENJE: Panjtar (10 obramb), Taletović (3 obrambe), Kavčič A. 7, Verdinek 6(1), Matanović 5(3), Šol 2, Haseljić 1, Miklavčič 1, Drobež 1, Bojanić 1, Mazej, Celminš, Levc, Grmšek, Kavčič M., Okleščen

2. tekma, 24. november, 18:00 (Skopje, Severna Makedonija): METALURG : GORENJE VELENJE