Včeraj se je ekipa Gorenja Velenja na povratni tekmi osmine finala Evropskega pokala pomerila z RK Borac Banjaluka. Izbranci Zorana Jovičića niso le branili štirih zadetkov prednosti, temveč so razliko še bistevo povečali. Od domačinov so bili boljši z 32:16. Velenjčani iz Banjaluke odhajajo z vstopnico za četrtfinale. Tekmo so bolje začeli domačini in v 7. minuti povedli s 3:1. Do polovice prvega polčasa smo gledali precej izenačeno tekmo. Izbranci Zorana Jovičića so v 12. minuti rezultat poravnali na 6:6, v isti minuti pa povedli s +1 (6:7). V 24. minuti je bil uspešen Domen Tajnik za +3 (9:12). Na glavni odmor so Velenjčani odšli s prednostjo šestih zadetkov (17:11).

Črno – rumeni so se iz glavnega odmora vrnili še bolj razpoloženi. Z odlično obrambo in hitrimi protinapadi so dosegali lahke gole. Domačini so glavni fokus namenili Aleksu Kavčiču, ki je na prvi tekmi postregel z devetimi goli, v 41. minuti pa je kljub gosti obrambi domačinov streljal za +10 (13:23). Na drugi strani pa so ose z odlično obrambo preprečile dostop do mreže. Domačinom je v 20. minutah uspelo zadeti le dva gola. Kljub visoki prednosti črno – rumeni niso popuščali, tempo so držali do vse do 60. minute, ko je pred koncem tekme zadel še osemnajstletni Tarik Velić za +16 (32:16). Najboljši strelec tekme je bil Tajnik z osmimi zadetki.

Aleks Kavčič, rokometaš Gorenja Velenja: »Po prvi tekmi v Velenju smo vedeli, da nas v Banja Luki čaka težka tekma. Rezultat ni pokazal tega, kar se je dogajalo v prvem polčasu. Mi smo tekmo jemali skrajno resno in na koncu smo bili zato nagrajeni. Držali smo visoko razliko skozi cel drug polčas. Tudi vratarja bila odlična.«

Zoran Jovičić, trener Gorenja Velenja: »Na prvi tekmi ni bil realni pokazatelj kaj zmoramo, sicer smo zasluženo zmagali, a bi mogla biti razika večja. Dva dejavnika sta to preprečila. Danes pa smo bili popolnoma fokusirani in sojenje je bilo zelo korektno. Čestitke mojim fantom za borbo.«

Evropski pokal EHF, 2. tekma osmine finala - sobota, 20. februar 18:00 (Borik, Banja Luka)
BORAC BANJA LUKA : GORENJE VELENJE 16:32 (11:17)

GORENJE VELENJE: Panjtar (16 obramb), Taletovič (11 obramb), Tajnik 8, Verdinek 5, Aleks Kavčič 5, Haseljić 4, Sokolič 4, Drobež 2, Grmšek 2, Velić 1, Panjtar 1, Pajt, Starc, Miklavčič, Komar, Taletović, Slatinek Jovičić, Mlivić