Rokometaši velenjskega Gorenja so v nedeljo odigrali povratno tekmo 3. kvalifikacijskega kroga Pokala EHF. V Skopju je bil izid neodločen (23:23), vendar se zaradi boljše skupne razlike (47:42) napredovanja v skupinski del veselijo Velenjčani.

Ekipa črno-rumenih srečanja ni začela najbolje. Domačini so že v uvodnih minutah povedli s 3:0. Prvi zadetek za Velenjčane je zadel Aleks Kavčič v 8. minuti za 3:1. Ose so se v 15. minuti po zadetku Matica Verdinka približale domačinom na zadetek zaostanka (7:6). Že drugo dvominutno izključitev si je v 18. minuti po mnenju sodnikov zaslužil Grega Okleščen. Igralci Metalurga so vseskozi držali razliko dveh zadetkov. V 25. minuti je že svoj šesti gol na srečanju zadel Verdinek za rezultat 10:8. V vratih črno-rumenih se je izkazal Aljaž Panjtar, ki je v 27. minuti ubranil stoodstotno priložnost za domače, na drugi strani pa je zadel Žan Šol in približal ose na 11:10. Do konca prvega polčasa so domačini zadeli še dvakrat ter tako na odmor odšli s prednostjo 13:10.

Drugi polčas je z dvema zaporednima streloma izid v 35. minuti znižal Okleščen (13:12). Za prvo izenačenje na tekmi je iz hitrega protinapada v 41. minuti zadel Ibrahim Haseljić (15:15). Velenjčani so tudi po minuti odmora domače ekipe nadaljevali z dobro igro v obrambi. V 47. minuti je iz sedemmetrovke zadel Verdinek in izid ponovno izenačil (18:18). Minuto kasneje si je svojo tretjo izključitev na tekmo prislužil Okleščen. Z igralcem več so domačini v 49. minuti zadeli na prazen gol in povedli z 20:18. Sledilo je nekaj minut brez zadetka, nato pa so igralci Metalurga v 55. minuti prednost povišali na +3 (22:19). Tudi po rdečem kartonu Vlada Matanovića v 56. minuti se Velenjčani niso pustiti zmesti in so odigrali pametno do konca srečanja. Tekma se je končala z izidom 23:23, skupno pa so bili boljši rokometaši iz Šaleške doline z 47:42.

Najboljši strelec srečanja je bil z 9 zadetki Verdinek. Prav tako se je z desetimi obrambami izkazal Panjtar. Rokometaši Gorenja so se zasluženo uvrstili med 16 najboljših ekip Pokala EHF, kdo pa bo njihov nasprotnik v skupinskem delu pa bo znano v torek, 26. novembra, ko bodo opravili žreb na sedežu Evropske rokometne zveze na Dunaju.

Matic Verdinek, rokometaš Gorenja Velenja: »Za nami je težko gostovanje. Vedeli smo, da nas čaka vroč teren v Skopju. Mislim, da smo dali od sebe svoj maksimum, držali smo se stvari, ki smo se jih zmenili na video analizi. Sedaj nas čakajo novi izzivi v skupinskem delu. Čestital bi ekipi ter celotnemu vodstvu za zasluženo napredovanje.«

Zoran Jovičić, trener Gorenja Velenja: »Več kot zasluženo napredovanje. Odigrali smo eno zelo težko tekmo, kar smo tudi pričakovali. Bili smo dosti boljši nasprotnik kot kaže končni rezultat. Čestital bi fantom za uvrstitev med 16 najboljših ekip v Pokalu EHF. To je velik uspeh za našo mlado ekipo.«

POKAL EHF, 3. KROG KVALIFIKACIJ

1. tekma, 16. november, 20:00 (Velenje, Rdeča dvorana): GORENJE VELENJE : METALURG 24:19

GORENJE VELENJE: Panjtar (10 obramb), Taletović (3 obrambe), Kavčič A. 7, Verdinek 6 (1), Matanović 5 (3), Šol 2, Haseljić 1, Miklavčič 1, Drobež 1, Bojanić 1, Mazej, Celminš, Levc, Grmšek, Kavčič M., Okleščen

2. tekma, 24. november, 18:00 (Skopje, Severna Makedonija): METALURG : GORENJE VELENJE 23:23

GORENJE VELENJE: Panjtar (10 obramb), Taletović (2 obrambi), Verdinek 9 (5), Kavčič A. 3, Kavčič M. 3, Haseljić 2, Miklavčič 2, Okleščen 2, Matanović 1, Šol 1, Drobež, Bojanić, Mazej, Celminš, Levc, Grmšek