V sredo sta se v 6. krogu domače Lige NLB v celjskem Zlatorogu srečali ekipi Celja Pivovarne Laško in Gorenja Velenja. Slednji niso bili kos domačinom, zmaga je zasluženo pripadla celjskim vitezom, ki so slavili s 33:21. Na prvem celjsko-velenjskem derbiju v domačem prvenstvu trener črno-rumenih, Zoran Jovičić, v svoji ekipi ni mogel računati na poškodovane igralce Aljaža Panjtarja, Vida Levca ter Andrisa Celminša.

Tekmo je otvoril kapetan Velenjčanov, David Miklavčič, ki je zadel za 1:0. To je bilo tudi edino vodstvo os na srečanju. Pobudo so namreč kmalu za tem prevzeli domačini, ki so v državnem prvenstvu še vedno nerešljiva uganka za moštvo iz Šaleške doline. V 11. minuti srečanja je rezultat na semaforju kazal že +3 (6:3) za Celjane, kar je bil povod za minuto odmora gostujočega trenerja. Tudi kasneje črno-rumeni niso našli recepta za obrambo domačinov na čelu z izvrstnim Klemnom Ferlinom, ki je v prvem polčasu zbral že 10 obramb. Prednost Celja je ob polčasu znašala 15:10.

Tudi v drugi polčas so ose vstopile medlo in dopuščale nasprotniku, da prihaja do lahkih zadetkov. V 38. minuti so domači z delnim izidom 5:0 prišli do vodstva z 21:12. Gostom igra preprosto ni stekla kot bi morala, zato pa so Celjani izkoristili vsako napako in vodstvo samo še povečevali. Do 42. minute so Velenjčani zadeli samo trikrat, na drugi strani pa so Celjani prišli do prvega vodstva s +10 zadetkov (23:13). Končni rezultat za 33:21 je postavil kapetan črno-rumenih, David Miklavčič.

Najboljša strelca pri Gorenju sta bila David Miklavčič s petimi ter Miha Kavčič s štirimi zadetki.

Zoran Jovičić, trener Gorenja Velenja: »Danes je bilo Celje boljše v vseh fazah igre. Dejstvo je, da mi od prvega trenutka dalje nismo bili pravi, nismo prikazali svoje igre, tako da je zmaga povsem zasluženo ostala v Celju. Težko je karkoli reči v tem trenutku. Mi moramo čim prej pozabiti na to tekmo in se pripraviti na naslednjo, ki nas čaka v nedeljo.«

Emir Taletović, rokometaš Gorenja Velenja: »Danes nam igra nikakor ni stekla. Ni bilo prave obrambe, tudi v napadu smo imeli velike težave. Uspešno so ustavljali vse naše napade, poskušali smo zadevati nekaj na silo, ampak nam je tudi celjski vratar povzročal dodatne težave. Žal mi je, da smo prikazali takšno igro. Sramotno je, da smo lahko v nedeljo odigrali korektno tekmo v Srbiji, tam smo pokazali obraz, ki si ga vsi želimo, do tega danes, ko nam ni steklo ne v obrambi, ne v napadu. Zato je tudi razlika na koncu takšna kot je.«

Žan Šol, rokometaš Gorenja Velenja: »V obrambi smo začeli premehko, tudi v napadu nam ni steklo in Celjani so to kaznovali s hitrimi protinapadi. Čestitam Celju za zasluženo zmago. Glave gor, mi gremo naprej, čim prej moramo pozabiti to tekmo in se pripraviti na nedeljsko povratno tekmo Pokala EHF.«

6. krog Lige NLB, 9. oktober, 17:30 (dvorana Zlatorog, Celje): CELJE PIVOVARNA LAŠKO : GORENJE VELENJE 33:21 (15:10)

GORENJE VELENJE: Taletović (6 obramb), Husejnović (1 obramba), Miklavčič 5, Kavčič M. 4, Matanović 3, Kavčič A. 3, Tajnik 2 (2), Verdinek 2, Okleščen 1, Mazej 1, Šol, Haseljić, Bojanić, Grmšek, Drobež