Velenjski rokometaši so v sedemnajstem krogu Lige NLB z rezultatom 33:26 slavili proti rokometašem iz Slovenj Gradca. Pred začetkom sosedskega derbija sta predsednika obeh klubov David Miklavčič in Gregor Krivec predala simbolično sliko Alenu Husejnoviću, v znak podpore obeh klubov pri njegovi borbi z boleznijo. Rokometaš Gorenja Velenja, Alen Husejnović, ki je bil ob začetku te sezone posojen prav v Slovenj Gradec, se je mesec za tem podal v novo tekmo, v boj z boleznijo, ki ne izbira let. Kljub temu, da je trenutno športna prihodnost mladega Alena še precej nejasna, sta rokometna kluba Gorenje Velenje in Slovenj Gradec sklenila dogovor, da se Alenu pogodba podaljša tudi za naslednjo sezono ne glede na potek bolezni.

Obe ekipi sta na igrišče Rdeče dvorane stopili suvereno in zmage željno. Dobrim uvodnim minutam Velenjčanov je sledil padec koncentracije in slabša realizacija. Gostje so napake domačinov izkoristili in z zadetkom Uroša Štumpfla rezultat v deseti minuti izenačili (5:5). Ose so se v nadaljevanju zbrale, izkoristile obrambe razpoloženega Matevža Skoka in sedem minut pred koncem polčasa po zadetku Eneja Slatineka Jovičića povedle za pet. Slovenjgradčani so zaostanek do konca polčasa uspeli zmanjšati na štiri in ekipi sta na odmor odšli pri rezultatu 13:9. Hiter tempo igre se je nadaljeval tudi v drugem polčasu in varovanci Zorana Jovičića so prednost iz minute v minuto višali. V prvih desetih minutah drugega polčasa so črno-rumeni uspeli prednost povišati na devet, kar jim je kljub nekaj slabšim minutam v nadaljevanju, omogočilo, da se veselijo zanesljive zmage (33:26).

Najboljša strelca tekme sta bil s po sedmimi zadetki Domen Tajnik in Tilen Sokolič. Med vratnicama je zopet blestel Matevž Skok, ki je zbral petnajst obramb in bil izbran za igralca tekme.

Zoran Jovičić, trener RK Gorenje Velenje: ˝Za nami je težka tekma, cel teden smo se na Slovenj Gradec dobro pripravljali, saj se zavedamo, da so tekme proti Slovenj Gradcu derbiji. Fantje so danes odigrali na zelo visokem nivoju in jim tudi iskreno čestitam.˝

Matevž Skok, rokometaš RK Gorenje Velenje: ˝Slovenjgradčani so zelo žilavi in vztrajni do zadnje minute. Oni so v tekmo vstopili samozavestno, ker so vedeli, da nimajo kaj izgubiti, mi pa vsako tekmo v določenih minutah ne blestimo. Danes smo uspeli v dobrih minutah narediti varno razliko in nato tekmo brez večjih pretresov in živčnosti pripeljali do konca.˝

Vid Levc, rokometaš RK Slovenj Gradec: ˝Iskreno sem danes pričakoval malo bolj izenačeno tekmo, glede na naša zadnja srečanja. Velenjčani so se bolje pripravili na nas, igrali bolj sproščeno, kljub temu, da so oni bili pod malo večjim pritiskom. Mi smo res imeli v zadnjem tednu nekaj težav z boleznimi in poškodbami, ampak tu ne smemo iskati izgovorov. Danes smo predvsem zatajili v obrambi in to nas je stalo dobrega rezultata.˝

Sedemnajstemu krogu Lige NLB sledi reprezentančni premor v katerem se bo moška izbrana vrsta zbrala na pripravah za nastop na kvalifikacijah za evropsko prvenstvo. Priprav se bo kot edini Velenjčan udeležil tudi Jernej Drobež.

17. krog Lige NLB, 3. marec, 18.00 (Rdeča dvorana, Velenje), 450 gledalcev
Sodnika: Miha Satler, Žan Pukšič
RK GORENJE VELENJE : RK SLOVENJ GRADEC 33:26 (13:9)

RK GORENJE VELENJE: Skok (15 obramb), Taletović, Tajnik (7), Pipp (4), Pajt (3), Hebar, Drobež, Kovačič (1), Sokolič (7), Verdinek (1), Šiško, Grmšek (5), Jovičić (2), Mlivić, Predović (3), Hriberšek

RK SLOVENJ GRADEC: Leban (2 obrambi), Dobaj (6 obramb), Cvetko (4), Bulovič (4), Majcen, Velič (2), Levc (2), Kotar, Svečko, Lesjak (3), Starc (1), Komar (1), Pelko (2), Lampret (2), Šumpfl (2), Yankovskyy (1)

Sedemmetrovke: RK Gorenje Velenje (3/3), RK Slovenj Gradec (4/6)