Po dveh zmagah v državnem prvenstvu, so bili Velenjčani v 3. krogu Lige NLB prvič poraženi. Na 127. medsebojnem obračunu med Gorenjem Velenjem in Celjem Pivovarno Laško, so rokometaši Celja slavili z rezultatom 33:28.

Vzdušje v polni Rdeči dvorani, ko sta na igrišče stopili dve najboljši slovenski rokomenti ekipi, je nakazovalo, da se obeta nov derbi državnega prvenstva. Da bo tekma borbena in napeta, je dokazal  rdeč karton, ki sta ga sodnika po šestih minutah igre pokazala igralcu Celja. Na tribune je zaradi udarca po obrazu moral Žiga Mlakar. Po desetih minutah tekme je bil rezultat izenačen (5:5). Celjani so nato po seriji 3:0 prišli do vodstva s tremi zadetki. Groba igra se je nadaljevala tudi v končnici prvega polčasa. V dvajseti minuti tekme, se je Mlakarju na tribuni pridružil Matic Suholežnik, ki je rdeč karton prejel zaradi istega prekrška. Prednost treh zadetkov so Celjani ohranili do konca polčasa, ki se je končal z rezultatom 13:16.

Gostje so v drugem polčasu izkoristili sedemminutni strelski molk Velenjčanov in v 48. minuti z zadetkom Anteta Ivankovića povedli za devet (19:28). V končnici tekme je bil pri domačinih najbolj učinkovit Matic Verdinek, ki je s tremi zadetki uspel zmanjšati zaostanek svoje ekipe. Veliki derbi se je po šestdesetih minutah končal z rezultatom 28:33 v korist varovancev Alema Toskića. Najboljši strelec pri domačinih je bil z osmimi zadetki Matic Verdinek, s petimi mu je sledil Tilen Sokolič. Pri Celjanih sta bila s šestimi zadetki najučinkovitejša Tadej Mazej in Aleks Vlah. Za igralca tekme je bil izbran Ante Ivanković, ki je za svojo ekipo prispeval štiri zadetke. Velenjčane v naseldnjem krogu čaka šaleško-koroški derbi. V 4. Krogu Lige NLB bodo varovanci Zorana Jovičića gostovali pri RK Slovenj Gradec 2011.

Zoran Jovičić, trener RK Gorenje Velenje: ˝Danes smo odigrali zelo slabo v obrambi, nismo mogli zaustaviti napada Celjanov, poskušali smo z različnimi kombinacijami, ampak je bilo Celje v napadu zelo močno. Prejeli smo preveč zadetkov in nikakor nismo uspeli ujeti naš ritem igre. Zaslužena zmaga Celjanov, mi pa gremo naprej.˝

Emir Taletović, rokometaš RK Gorenje Velenje: ˝Težko je karkoli reči po takšni tekmi. Že v prvem polčasu smo igrali slabo, pa smo zaostajali samo za tri. V drugem polčasu se nam je zgodil totalni mrk v obrambi, v napadu smo se mučili, da bi prišli do zadetka. Zaslužena zmaga Celjanov, odigrali so tako kot znajo. Mi smo igrali res slabo, tako v napadu kot v obrambi.˝

Alem Toskić, trener RK Celje Pivovarna Laško: ˝Danes smo bili v obrambi na vrhunskem nivoju, odigrali smo točno tako kot smo se dogovorili. Ekipa je danes odigrala na visokem nivoju, tako v obrambi kot v napadu. Zaskrbelo nas je na začetku tekme, ko smo ostali brez dveh za nas izjemno pomembnih igralcev, Suholežnika in Mlakarja, rotacija se je posledično zmanjšala. Ostali igralci so dali zadnji atom moči danes in na tem jim iskreno čestitam.˝

Aleks Vlah, rokometaš RK Celje Pivovarna Laško: ˝Na današnjo tekmo smo se dobro pripravili, tako obrambno kot napadalno. Odlično smo zaustavili napade Velenjčanov. Danes smo imeli mi veliko boljšo eergijo, kar je na koncu privedlo do zaslužene zmage.˝

3.krog Lige NLB, 25. September, 18.00 (Rdeča dorana, Velenje), 1000 gledalcev
Sodnika: Teršak, Žilbert
RK GORENJE VELENJE: RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO 28:33 (13:16)

RK GORENJE VELENJE: Skok (4 obrambe), Verboten, Taletović (2 obrambi), Tajnik (4), Pajt (2), Drobež, Kovačič, Mlivić M., Sokolič (5), Verdinek (8), Šiško (2), Grmšek (2), Jovičić (2), Mlivić T., Predović (3), Hriberšek

RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO: Bojić (6 obramb), Gaberšek (5 obramb), Strmljan (2), Knez, Mazej (6), Cokan (4), Marguč (1), Antonijević, Ivanković (4), Janc, Muhović (1), Žabić (4), Mlakar (1), Vlah (6), Martinović (3), Suholežnik (1)

Sedemmetrovke: RK GORENJE VELENJE (5/6), RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO (3/3)