Fakulteta za poslovne vede pri Katoliškem inštitutu in založba Družina, vabita na ciklus večerov z naslovom »i3 - inovativnost & interdisciplinarnost & internacionalnost«. Dogodek je namenjen iskanju novih odgovorov na izzive sedanjega časa, predvsem na področju razvoja poslovanja, ekonomije, družbe in vrednot. Na tokratnem pogovoru bomo gostili dr. Vladimirja Kosa in Mirana Skenderja z naslovom Vpliv japonske religije in kulture na japonsko poslovno okolje Pogovor bo v torek 20. oktobra 2015 ob 18.00 uri v Galeriji Družina na Krekovem trgu 1 v Ljubljani in bo potekal v slovenskem jeziku.

Vpliv japonske religije in kulture na japonsko poslovno okolje
Na dogodku bodo sodelovali:
- prof. dr. Vladimir KOS (Univerza Sophia, Tokio, Japonska), ki bo spregovoril o vplivu japonske religije in kulture na japonsko poslovno okolje,
- bivši veleposlanik Miran SKENDER (Predsednik Društva slovensko japonskega
prijateljstva), ki bo spregovoril bo o gospodarskem sodelovanju med Slovenijo in
Japonsko.

Dogodek bo vodil mag. Mitja STEINBACHER, vodja za kakovost in raziskovanje na Fakulteti za poslovne vede. Dogodek bo v torek 20. oktobra 2015 ob 18:00, v Galeriji Družina, Krekov trg 1, 1000 Ljubljana.

Prof. dr. Vladimir Kos rodil se je 2. junij 1924 v Murski Soboti. Je slovenski rimskokatoliški duhovnik, jezuit, misijonar, pesnik in filozof, dobitnik nagrade Prešernovega sklada. Kos je študiral teologijo v Ljubljani in Rimu, kjer je 1953 doktoriral. Po končanem študiju je stopil v jezuitski red in 1956 odšel v Tokio kot misijonar. Deloval je kot profesor filozofije in karitativno pomagal ubogim in revnim. Izdal je več pesniških zbirk. Njegova poezija v slovenskem in japonskem jeziku je verske in domoljubne narave. g. Miran Skender je bivši veleposlanik RS na Japonskem, ki je med letoma 2006 in 2010 vodil veleposlaništvo v Tokiu, in predsednik Društva slovensko-japonskega prijateljstva. Za dodatne informacije in potrditev udeležbe se obrnite na sedež Fakultete za poslovne vede pri Katoliškem inštitutu na Ciril-Metodovem trg 9 v Ljubljani, na tel. 01/3602 884 ali 0820/52 300 ali e-naslov info@kat-inst.si.

www.katoliski-institut.si