V Krki smo včeraj že enajstič zapored podelili priznanje Krkin prostovoljec leta. Za leto 2022 ga je prejel Klemen Rebol iz Službe primarne energetike. Ob tej priložnosti smo se zahvalili tudi letošnjim krvodajalcem jubilantom – 152 krkašicam in krkašem, ki so kri darovali od 10- do 100-krat. Med njimi je Marjan Golobič iz Skladišča embalaže, ki je kri daroval že stotič.

V Krki spodbujamo zavedanje, da sta humanost in solidarnost nujno potrebni vrednoti. Vrsto prostovoljnih dejanj, ki so se jim generacije krkašev posvečale že od začetka delovanja podjetja, smo zato povezali v družbenoodgovorno akcijo Krkin teden humanosti in prostovoljstva. V devetih letih je na različnih dobrodelnih dejavnostih sodelovalo več kot 9000 krkašic in krkašev prostovoljcev. Sodelavcem, zavezanim humanitarnosti, v Krki od nekdaj namenjamo posebno pozornost. Od leta 2012 pa posameznikom, ki bodisi samoiniciativno bodisi v okviru Krke srčno in predano delujejo na enem ali več dobrodelnih področjih, podeljujemo posebno priznanje naj prostovoljec leta.

Članica uprave in delavska direktorica Milena Kastelic se je na slovesnosti Krkinim prostovoljcem zahvalila z besedami: »Občudujemo vaš talent, da zaznate oziroma začutite, kdaj nekdo potrebuje pomoč, ter premorete voljo in srčnost, da mu jo ponudite. In da ne glede na to, ali gre za skupnost, družino ali posameznika, vedno najdete pravi način, da pomagate.«

Krkin prostovoljec leta 2022 je Klemen Rebol iz Službe primarne energetike, ki svojo dobrodelnost živi in razvija v neformalnih oblikah, skladno s svojimi načeli in pogledi na življenje in okolje. Redno sodeluje na Krkinem tednu humanosti in prostovoljstva, pomaga socialno ogroženim družinam, zadnja leta pa kot prostovoljec deluje v domu starejših občanov. V domačem kraju je več let pomagal starejši gospe pri hišnih opravilih in ji bil v oporo pri zdravstvenih težavah. Še danes jo redno obiskuje v domu starejših občanov. Po svojih zmožnostih je pomagal tudi družini s hudo bolnim otrokom. Domačini ga poznajo kot aktivnega krajana, pa naj gre za fizična in organizacijska opravila ali materialno pomoč. Kot pravi, sta prostovoljstvo in dobrodelnost zanj pot do prijaznega družbenega okolja in dobrih medsebojnih odnosov. Njegovi sodelavci so v obrazložitvi zapisali, da je s svojo naravo in številnimi dobrimi dejanji vzor tako v domačem kot delovnem okolju.

Krvodajalstvo je pomemben del Krkine tradicije
Del Krkine zgodbe humanosti in solidarnosti je tudi 152 sodelavk in sodelavcev krvodajalcev, ki so kri darovali od 10-krat pa celo do 100-krat. 100-krat jo je daroval Marjan Golobič iz Skladišča embalaže, 90-krat Roman Ančimer iz Skladišča embalaže, 80-krat pa Gorazd Kovač iz Tehnične službe Proizvodnje zdravil. Izjemne številke dokazujejo, da je krvodajalstvo v Krki že desetletja razširjena oblika prostovoljstva. Samo v okviru akcije Krkin teden humanosti in prostovoljstva smo v devetih letih darovali 1013 litrov krvi. Sicer pa več kot 1000 zaposlenih to življenjsko pomembno tekočino, s katero prispevajo k rešitvi marsikaterega življenja, darujejo enkrat do dvakrat na leto.