Avtor te moderne zasnove je skandinavski arhitekt Thomas Sandell, ki si je zamislil povsem nov pristop k arhitekturi mobilnega radijskega omrežja: prilagodljivi betonski stolp s premerom 5 metrov in višino 40 metrov, ki vsebuje vso opremo radijske bazne postaje, vključno z antenami.

Izbira gradbenih materialov še dodatno poudari estetiko načrta postaje, ki se imenuje Ericsson Tower Tube. Operater se lahko sam odloči, kako bo prebarvan ali s kakšnim znakom naj bo okrašen betonski stolp, glede na to, ali ga želi zliti z okolico ali pa izpostaviti kot zanimivost in razpoznavni znak za lokalno skupnost.

Tudi sam beton ima manjši vpliv na okolje kot jeklo, ki je tradicionalni material za gradnjo takih postaj. Pri proizvodnji in prevozu betona se namreč ustvari za 30 odstotkov manj izpustov ogljikovega dioksida kot pri jeklu.

Za razliko od običajnih oblik je v tem konceptu radijska bazna postaja nameščena na vrhu stolpa, s čimer se skrajša razdalja do antene. Zato se zmogljivost in doseg mobilnega omrežja izboljšata. Ker ni potrebno aktivno hlajenje, se lahko celotna poraba energije zniža za 40 odstotkov. (aNET)