Tako pa je - zaradi poraza z Dansko - pristala na tretjem mestu. Risi, ki se bodo domov vrnili z bronastimi medaljami, so dokazali, da igrajo vrhunski hokej. Latvija, ki je bila letos favorit prvenstva, je s slovensko mlado reprezentanco že dvakrat igrala na svetovnih prvenstvih divizije I - na Bledu (leta 2002) in lani v Berlinu. Mladi risi so Latvijo obakrat premagali (5:3 in 6:4). Slovenija - Latvija 5:6 (0:2,3:1,2:3) Ledena dvorana Kreenholm, gledalcev 1.500 Sodniki: Edvartsen, Anisimov, Mannikko Strelci: 0:1 LAT EQ Dzerins (Darzins, 2) 0:2 LAT EQ Saulietis (Klujevskis, Feoktistovs, 7) 1:2 SLO EQ Cvetek (Svete, 25) 1:3 LAT PP2 Jass (27) 2:3 SLO EQ Kopitar (Pajič, 31) 3:3 SLO PP1 Kopitar (Cvetek, 38) 4:3 SLO EQ Kopitar (Cvetek, Svete, 41) 4:4 LAT PP1 Karsums (Bartulis, Dzerins, 45) 4:5 LAT EQ Karsums (Dzerins, Darzins, 52) 4:6 LAT EQ Karsums (57) 5:6 SLO EQ Markovič (Pavlin, 57) Kazenske minute: Slovenija 10, Latvija 24 Obrambe: Aleš Sila (SLO) 18, Martins Raitums (LAT) 16 Streli na gol: Slovenija 32, Latvija 29 Prvo tretjino je slovenska mlada reprezentanca začela previdno. Kaže, da so pritiski naredili svoje. Prevelika želja in pretežke noge so v uvodnem delu prinesle vodstvo Latvijcev. Po drugem zadetku, v 7. minuti, so se slovenski hokejisti prebudili in začeli napadati. Vendar do konca prvega dela zadetka niso dosegli. Med odmorom selektor Gorazd Drinovec mlade rise spodbuja in jih pomirja. Pred njimi je še 40 minut tekme in nič še ni izgubljenega. V drugi tretjini se je mlada izbrana vrsta Slovenije prebudila. Trema je pošla in začeli so se boriti na vse ali nič. Pri tem so zaradi izključitev, ko so imeli v 27. minuti Latvijci dva igralca več v polju, prejeli še tretji zadetek. Nato je igra stekla bolj disciplinirano in že v 31. minuti obrodila sad - zadetek za 2:3. Strelec Anže Kopitar, podajalec Rok Pajič. Kopitar je bil nekaj minut pozneje, pri igri z igralcem več, uspešen tudi pri izenačenju. In Slovenija je šla v sklepno tretjino z rezultatom 3:3, pri čemer je drugo tretjino dobila s 3:1. Zadnja tretjina se je začela z vodstvom mladin risov, ki pa so ga Latvijci, po napaki slovenskih hokejistov, kmalu obrnili v svoj prid. Štiri minute pozneje so izenačili in nato v roku nekaj minut še dvakrat premagali slovenskega vratarja Aleša Silo. Risi so dali vse od sebe, a jim je, kljub željam, zmanjkalo športne sreče. Število napadov in strelov na latvijska vrata se je obrnilo v prid Slovenije, kljub temu pa sta bila v 57. minuti uspešna le Anže Markovič in podajalec, kapetan Žiga Pavlin. Risi so tekmo odigrali disciplinirano, niso pa izkoristili številnih napak Latvije, ki je kar 24 minut igrala z igralcem manj.